Jak idealnie dobrać damski kapelusz?

Damski kapelusz

Jeśli chcesz dobrze wyglądać w nowym kapeluszu, pamiętaj, że wśród wielu modeli niektóre są jakby stworzone właśnie dla Ciebie, a inne mogą sprawić, że będziesz prezentować się nieco dziwnie, tak jak ostatnio ja, kiedy rozbawiłam córkę, mierząc ciekawie wyglądający kapelusz, który na mnie wyglądał… jeszcze ciekawiej 🙂

Okazuje się, że jak to generalnie w modzie bywa, wystarczy poznać zasady, którymi kierują się rasowe elegantki, a z pewnością unikniesz rozczarowań.

Kobieta w kapeluszu może zrobić niezapomniane wrażenie. Warto zatem pomyśleć o tym dodatku, który pewnym osobom niesłusznie wydaje się nieco przestarzały. Wystarczy przyjrzeć się modelkom na pokazach mody i obejrzeć zdjęcia w czołowych kobiecych czasopismach, by przekonać się o tym, że kapelusze wciąż są na topie, a gwiazdy po prostu je uwielbiają. Zanim zdecydujesz się na upatrzony kapelusz, sprawdź, czy rzeczywiście właśnie ten model doda Ci klasy i uroku!

Rondo szerokie czy wąskie?

Duże znaczenie ma to, czy kapelusz ma okazałe rondo i głęboką główkę. Kobiety o drobnej twarzy raczej powinny unikać takich modeli. Za to będą one niezwykle elegancko i stylowo wyglądać w toczkach i innych niewielkich, ale wyszukanych i efektownie wykończonych kapeluszach.

Jeśli chcesz wybrać idealne nakrycie głowy dla siebie, najpierw musisz ustalić, jaki jest kształt Twojej twarzy. Może być ona okrągła, owalna, trójkątna, kwadratowa lub pociągła. Oprócz tego, wyróżnia się także twarz w kształcie serca, diamentu i gruszki. Bez względu na to, co ustaliłaś, bądź pewna tego, że znajdziesz niejeden kapelusz, w którym świetnie się zaprezentujesz! Bogaty wybór kapeluszy o różnych kształtach, kolorystyce i materiałach, z jakich zostały wykonane znajdziesz na stronie https://hatfactory.pl/4-kapelusze-damskie. Masz szansę trafić na coś w sam raz dla Ciebie!

Podkreśl swoją urodę odpowiednim kapeluszem!

Twarz okrągła – szerokie rondo pasuje kobietom o twarzy okrągłej, ale wybrany model powinien też mieć geometryczne, ukośne linie, a główka kapelusza ma być dość wysoka i odstająca. Modele, na które powinnaś zwrócić uwagę to ATENA i KAMENA.

Twarz o ostrzejszych kształtach – jeśli chcesz złagodzić rysy twarzy, która wydaje się nieco kanciasta i kwadratowa, możesz śmiało nosić kapelusze z zaokrąglonymi i skośnymi liniami. Ważne jest też w takim przypadku, aby wybierać nakrycia głowy płytkie i lekkie. Fascynator BEATRICE prawdopodobnie okaże się strzałem w dziesiątkę!

Twarz pociągła – idealne dla Ciebie będą kapelusze z szerokim rondem i rozkloszowanym fasonem, a także wyróżniające się głęboką główką. Zadasz szyku, jeśli będziesz nosić kapelusze takie jak CELIA.

Twarz owalna – najwięcej opcji mają kobiety z owalną twarzą – na ogół pasują im wszystkie fasony kapeluszy.

Dla wysokich i niskich, szczupłych i o pełnych kształtach

Gdy jesteś niewysoka nie musisz rezygnować z noszenia kapeluszy. Wbrew obiegowej opinii, niskie osoby mogą w nich wyglądać naprawdę atrakcyjnie. Zrezygnuj jednak z modeli z szerokim rondem, ponieważ skracają optycznie sylwetkę. Jeśli koniecznie musisz założyć upatrzony kapelusz z pokaźnym rondem, zdecyduj się też na wysokie obcasy i postaw na minimalizm.

Drobne kobiety powinny unikać nakryć głowy z dużymi zdobieniami – takie dodatki są wskazane dla pań o mocniejszej posturze.

Masz raczej bujne kształty i chcesz zaprezentować się w kapeluszu elegancko i efektownie? Wybierz model z wyrazistymi dodatkami, ponieważ zbyt skromny kapelusz nie będzie harmonizował z Twoją sylwetką.

Jeśli jesteś wysoka i szczupła, masz dużo możliwości. To specjalnie dla Ciebie zostały stworzone kapelusze z szerokim, falistym rondem! Unikaj jednak modeli z wysoką główką, zwłaszcza jeśli masz zamiar założyć też botki na słupku lub szpilki.

Na koniec jeszcze jedna wskazówka. Kupuj kapelusze w swoim rozmiarze, ponieważ za luźne lub za ciasne nakrycia głowy nigdy nie wyglądają dobrze!

Tagi :
mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również
Wakacje - jak dla kogo