Test osobowości, czyli jacy jesteśmy w trudnych czasach

Test osobowości

Jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości, w której koronawirus dyktuje warunki? Na wiele rzeczy nie mamy wpływu. To generuje dodatkowy, niepotrzebny stres. Nie wiemy, co będzie. Na co dzień towarzyszy nam przede wszystkim niepewność.

W tej sytuacji psychologowie radzą, żeby czas zamknięcia, spowolnienia, przeczekania przeznaczyć na to, na co do tej pory nie mieliśmy czasu. Zaległe lektury, porządki, nauka, czas z najbliższymi, rozwój.

W takim momencie mamy też okazję lepiej przyjrzeć się sobie i swoim najbliższym. Narażeni na stres, w nowych warunkach, działamy inaczej niż do tej pory, a jednocześnie zgodnie z naturalnymi predyspozycjami. Niektóre nasze zachowania być może zaskakują nawet nas samych. Dlaczego jesteśmy tacy a nie inni? Dlaczego w niektórych sytuacjach czujemy się dobrze, a od innych stronimy? Wychowanie, geny? Co o tym decyduje?

Ciekawy test osobowości

Ostatnio poznałam ciekawe narzędzie, które bada osobowość. Różni się od innych tego typu testów osobowości, że wskazuje nie tylko jacy jesteśmy, ale pokazuje też nasz wynik na tle innych osób tej samej płci i w podobnym wieku w Polsce. Dzięki temu możemy nie tylko lepiej zrozumieć siebie, ale też inaczej spojrzeć na zachowania innych. Myślę, że w czasie, gdy COVID-19 uziemił nas w domach, warto zbadać swoją osobowość, przyjrzeć się sobie i najbliższym, a to pozwoli nam lepiej zrozumieć siebie i innych.

Czym jest PERSO?

Zacznijmy od początku. Na test osobowości PERSO warto zarezerwować sobie około 20 – 30 minut. Ważne, aby odpowiadać zgodnie z pierwszym skojarzeniem, w zgodzie ze sobą. Nie ma odpowiedzi dobrych ani złych, a test służy zbadaniu naszych naturalnych predyspozycji w tak zwanej Wielkiej Piątce, czyli w 5 podstawowych obszarach:

  • P czyli People – Ludzie
  • E czyli Experiences – Doświadczenia
  • R czyli Responsibilities – Obowiązki
  • S czyli Stimulators – Stymulatory
  • O czyli Obstacles – Trudności

Odpowiadamy zgodnie z prawdą na 5 punktowej skali od „Całkowicie się nie zgadzam” po „Całkowicie się zgadzam” jak w tej darmowej wersji testu badającej poziom ekstrawersji  https://perso.in/darmowy-test-osobowosci/. Ten test przygotowany został w dwóch wersjach – dla osób od 14 – 18 roku życia i powyżej 18 roku życia. Po wypełnieniu testu po chwili otrzymujemy wyniki na podany wcześniej adres e-mail.

Sprawdź swoją Wielką Piątkę

W pełnej wersji testu wyniki poznajemy w Raporcie Osobistym.  Otrzymujemy informację nie tylko o poziomie intro czy ekstrawertyzmu, ale również o pozostałych 4 obszarach.

P E R S O

Każdy ma swoje szanse i zagrożenia

Oprócz informacji o naszym wyniku otrzymujemy rekomendacje, w jakich warunkach środowiska najlepiej się odnajdziemy, jak „wypadamy” na tle populacji, a także jakie z naszą osobowością wiążą się zagrożenia, a jakie szanse, czyli generalnie – na co musimy uważać, żeby z jednej strony nie popaść w skrajności, a z drugiej – jak najlepiej wykorzystać swój potencjał. Dodatkowo bardzo wartościowa jest rozmowa z Trenerem Perso, który omawia wyniki, wyjaśnia wątpliwości, odpowiada na pytania czy podpowiada, jak poradzić sobie z tymi obszarami, z którymi mamy kłopot.

Kolejny test osobowości?

Powiem szczerze, że pomimo tego, że to nie pierwszy test, który wykonywałam, był dla mnie jednak pewnym odkryciem, zwłaszcza w kwestii umiejscowienia moich wyników na tle innych osób. Myślenie, że wszyscy tak mają to ewidentnie złe myślenie. To dlatego tak trudno nam się czasami porozumieć. To, co dla nas jest oczywiste, dla innych nie jest. I odwrotnie. Niby oczywista oczywistość, a jednak.

Podsumowując, uważam, że PERSO to bardzo dobry test osobowości, dzięki któremu lepiej możemy poznać siebie i dowiedzieć się, jak świadomie wykorzystywać swoje naturalne zdolności.

Warto wolny czas przeznaczyć na własny rozwój. Miejmy nadzieję, że czas pandemii wkrótce minie i będziemy mogli znowu iść do przodu. A póki co, starajmy się jak najlepiej spędzić ten czas, który mamy.

Tu link do pełnej wersji testu: https://perso.in/produkt/raport-osobisty.

Dużo zdrowia!!!

mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również
Wakacje - jak dla kogo