Riwiera Olimpijska w Grecji – nie tylko plażowanie!

Meteory Grecja

ULUBIONE PODRÓŻE | Riwiera Olimpijska to rejon, który rozciąga się na około 70 kilometrów długości i przyciąga turystów z całego świata pięknem plaż, fascynującą kulturą, a także bogatym światem przyrody.

Najwyższym szczytem jest Olimp, który niegdyś był najświętszą górą w wierzeniach greckich. Riwiera Olimpijska czaruje zwłaszcza tymi zakątkami, w których natura wciąż pozostała nienaruszona i gdzie można zagubić się wśród promieni słońca.

Wycieczka na wąwóz Tempe i tajemniczy kanion rzeki Enipeas

Wybierając się na Riwierę Olimpijską koniecznie należy zobaczyć niezwykły wąwóz Tempe, który bujnie porośnięty jest krzewami i lasami. Znajduje się on w prowincji Tesalia między górami Ossa a Olimpem. Co ciekawe stanowi on także naturalną granicę pomiędzy Tesalią a Macedonią. Brzegi wąwozu to urwiska, która sięgają aż 500 metrów wysokości – widok ten naprawdę robi wrażenie.

Niesamowitym wyzwaniem okaże się także niewątpliwie odwiedzenie kanionu rzeki Enipeas, która wypływa spod stóp Mitikas, najwyższego szczytu w okolicy, sięgającego 2917 metrów n.p.m. Miejsce to przyciąga i fascynuje, a także zapada w pamięć. Można tutaj także skorzystać ze spływu kajakowego oraz raftingu.

Niezwykły Park Narodowy Góry Olimp i piękno dzikich plaż…

Riwiera Olimpijska to także Park Narodowy Góry Olimp, w którym można niezwykle aktywnie spędzić czas podziwiając cuda przyrody. Rośnie tu bowiem aż 1700 gatunków niezwykłych roślin, z czego jedynych w swoim rodzaju jest aż 23. Park ten jest także rezerwatem biosfery i jednocześnie miejscem wprowadzającym na świętą górę greckiej mitologii. Nie sposób o nim zapomnieć w czasie poznawania przyrody tego zakątka świata.

Prócz gór Riwiera Olimpijska obfituje również w wiele plaż – polecane oferty wczasów na Riwierze Olimpijskiej w Grecji – zarówno tych miękkich, piaszczystych, jak i żwirowych czy kamienistych. Każda z nich urzeka innymi widokami, krajobrazem i krystalicznie czystą wodą.

Wczasy, Riwiera Olimpijska, świetna pogoda i niesamowite cuda przyrody to idealny przepis na urlop z marzeń. Prócz leżakowania czy wspinaczki bowiem można zobaczyć nowe miejsca, zafascynować się pięknem roślin, drzew czy formacji skalnych. Atrakcji jest naprawdę wiele, więc każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie.

Ze wszystkich wakacyjnych wyjazdów, które miałam przyjemność w życiu przeżyć, najlepiej właśnie wspominam Grecję. Klimat, cudowne widoki, wspaniałe soczyste owoce, zdrową wodę Riwiery Olimpijskiej, która świetnie leczy atopowe zapalenie skóry, a nawet grecką mentalność, która nie potrzebuje zegarka 🙂

Do atrakcji turystycznych, które koniecznie trzeba zobaczyć, dodałabym jeszcze wieczorny pokaz tańca. Zorba w oryginale naprawdę potrafi splątać nogi! 🙂 Nie można ominąć też wycieczki na meteory – niezwykłe klasztory zbudowane na skałach (na zdjęciu). Rodzice z dziećmi na pewno z przyjemnością odpoczną podczas rejsu na pirackim statku, a kto wie, może przywitają je radośnie skacząc rodziny delfinów?

Artykuł przygotowany we współpracy z grecja.com.pl

grecja.com.pl

mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również
Wakacje - jak dla kogo