Escape room – Pokój zagadek

Escape room

NAGRODA | Człowiek to istota z natury ciekawa, żądna nowych doświadczeń, wrażeń i przygód. Tajemnice, zagadki, wyzwania to to, co każdy z nas chciałby przeżywać, doskonale się przy tym bawiąc i spędzając czas z najbliższymi. Dlatego escape room to coś, co przyciąga coraz więcej małych i dużych poszukiwaczy.

Tak zwane pokoje zagadek to szturmem zdobywająca popularność nowa forma rozrywki. Daje ona możliwość uczestniczenia w przygodach, które do tej pory oglądaliśmy tylko na ekranie telewizora czy komputera.

Czy pozwolisz zamknąć się w pokoju?

Zasada, na pierwszy rzut oka, jest prosta. Uczestnicy tworzą liczące od 2 do 6 osób zespoły i zostają zamknięci w pomieszczeniu. Celem gry jest zazwyczaj wydostanie się z pokoju. „Zazwyczaj” ponieważ pomysłodawcy pokoi zagadek starają się maksymalnie uatrakcyjnić gry. Może się okazać, że zespół staje przed wyzwaniem zdobycia magicznych przedmiotów lub kradzieży wartościowych rzeczy, oczywiście z przymrużeniem oka. Jednak po wejściu do pokoju okazuje się, że tak łatwo nie będzie… Ale po kolei.

Pomieszczenia nie są zwykłymi pokojami. Oprócz dopracowanego, klimatycznego wystroju kryje się w nich wiele tajemnic i naszpikowane są wieloma zagadkami, które mają „utrudnić” uczestnikom skuteczną ucieczkę lub wykonanie misji. Poziom trudności zagadek, jak i ich forma są bardzo zróżnicowane (zagadki umysłowe przeplatane są zręcznościowymi, przez co gra staje się bardziej dynamiczna). Zabawa escape room nie wymaga od uczestników specjalistycznej wiedzy z jakiejkolwiek dziedziny. Rozrywka bazuje na spostrzegawczości, łączeniu faktów i kreatywnym myśleniu, a jej nieodłącznym elementem jest współpraca i dobra komunikacja wśród uczestników. Gracze nie zostają jednak pozostawieni sami sobie. Wszystkie pokoje zagadek wyposażone są w system monitoringu, a pracownik nadzorujący grę, w każdej chwili może udzielić graczom niezbędnych wskazówek, ale przede wszystkim czuwa nad ich bezpieczeństwem.

Gra, w zależności od miejsc, trwa od 45 do 90 minut. Presja uciekającego czasu dostarcza dodatkowego dreszczyku emocji. Bywa, że uczestnicy do ostatnich sekund dosłownie biegają po pomieszczeniu w poszukiwaniu brakujących elementów zagadek lub otwierają kłódki i sejfy.  Interaktywna gra zaskakuje nieszablonowymi mechanizmami i rozwiązaniami, dostarcza znakomitej rozrywki i pobudza ciekawość świata w każdym z uczestników gry, w szczególności w tych najmłodszych, jak i u tych najbardziej wymagających.

Rozrywka Escape Room jest jedną z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych w każdym większym mieście na świecie. W Polsce, w niektórych miastach, mamy do wyboru nawet kilkadziesiąt tematyczny pokoi! Prym w tym gronie wiedzie Warszawa. Zainteresowanie w stolicy jest tak duże, że powstała blisko setka miejsc, w których możemy podjąć wyzwanie, przenosząc się w przeróżne światy.

Rodzinna przygoda w Domu Zagadek

Na mapie warszawskich escape roomów warto zwrócić uwagę na Dom Zagadek. Escape room zlokalizowany w centrum miasta, w miłej i cichej okolicy, nieopodal Multimedialnego Parku Fontann, oferuje rozrywkę dla całych rodzin. Specjalnie przygotowane pokoje zagadek, komfortowa i przyjazna atmosfera oraz scenariusze gier zaprojektowane tak, aby każdy bez względu na wiek mógł stanowić wartościowy element drużyny sprawiają, że zabawa ta pochłania bez reszty.

Twórcy Domu Zagadek postawili na pozytywną zabawę. W pokojach zagadek nie znajdziemy budzących grozę rekwizytów, a scenariusze nie przewidują momentów grozy czy strachu. Zamiast tego uczestnicy muszą przygotować się na dużą dawkę uśmiechu i niemały wysiłek umysłowy przeplatany elementami rozrywkowo – zręcznościowymi.

Zabawa skierowana jest dla osób wieku każdym wieku. Zarówno młodsi, jak i starsi znajdą coś dla siebie. Rodzice najmłodszych dzieci bez obaw mogą powierzyć swoje pociechy animatorom, którzy wszystkimi się zaopiekują oraz będą nakierowywać uwagę wszystkich tak, aby każdy z uczestników czuł się ważnym członkiem zespołu. Górnej granicy wieku nie ma. Dom Zagadek otwiera się przed wszystkimi żądnymi wrażeń i ciekawymi świata osobami.

Warszawski escape room zaprasza uczestników do wnętrza starożytnej piramidy, zachęca do podjęcia próby uratowania szalonego doktora, który zagubił się w czasoprzestrzeni lub poznania czasów starosłowiańskich w pokoju stylizowanym na pradawną świątynię.

Pokoi zagadek jest wiele, a ich ogromnym atutem jest to, że ogranicza je jedynie wyobraźnia twórców. Nowe  pomysły połączone z coraz bardziej zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi powodują, że każdy pokój zagadek to zupełnie inny świat, inna historia i scenariusz gry. Spróbuj poznać je wszystkie!

Escape room to pozytywnie uzależniająca zabawa. Kto raz jej spróbuje, nie będzie chciał przestać, co osobiście potwierdzam!

Publikacja jest naszą nagrodą dla laureata w Plebiscycie Warszawskiej Rodzinki Prudential.

Fot. Pixabay.com

mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również
Wakacje - jak dla kogo
  • Alla

    Escape Room jest interesujący i pod względem zabawy z przyjaciółmi i pod względem biznesowym. Przynoszą dobre zyski, ale nie jest łatwo je stworzyć. Ten projektant super -escape- room. com tworzy escape rooms na całym świecie. Oprócz zamawiania usług do tworzenia gier, które zapewnia również, możesz przeczytać na jego stronie internetowej, o procesie tworzenia ewscape room, jeśli chcesz mieć pomysł na ten temat)