Firany do salonu – typy upięć firan gotowych

Firany do salonu

WSPÓŁPRACA | Salon to miejsce, w którym szczególnie chcemy utrzymać piękny wystrój i stworzyć niepowtarzalny klimat. To przecież wizytówka naszego domu. Miejsce, w którym przebywają nasi goście. Przestrzeń wspólna, w której powinniśmy się czuć dobrze. W tym kontekście zadbać trzeba o każdy detal, a aranżacja okna jest jego nieodzownym elementem. Dlatego firany do salonu i pokoju są elementem, który trzeba przemyśleć na równi z kolorem ścian czy typem kompletu wypoczynkowego.

To styl salonu będzie dyktował ich formę i materiał, z którego powinny być wykonane. Wśród gotowych firan do pokoju i salonu wybierać możemy spośród dziesiątek wzorów. Jakiego rodzaju upięcia firan do salonu mamy do dyspozycji i do jakiego stylu wnętrza pasują?

Modne upięcia – firany do salonu

Zanim przystąpimy do dekoracji okna w salonie, trzeba koniecznie przemyśleć to, w jakim stylu jest urządzony salon. To jego aranżacja dyktuje nam to, czy firanka do salonu będzie prosta czy fantazyjnie upięta, a jej materiał kolorowy i bogaty czy prosty i delikatny, klamerki zdobione czy surowe. Przy aranżacji okna w salonie stosuje się tę samą zasadę jak przy projektowaniu innych detali – im prostszy styl wnętrza, tym bardziej prosta, surowa w formie dekoracja okna.

I tak – firany do salonu industrialnego będą nowoczesną w formie dekoracją o walorach przede wszystkim estetycznych (wnętrza industrialne muszą być przestrzenne, jasne, otwarte – okno pozostawia się zatem prawie całkowicie odkryte, dbając jedynie o ochronę wnętrza po zmroku – najczęściej za pomocą rolet).

Firany do salonu skandynawskiego – to lekki woal, pozbawione zdobień naturalne tkaniny, proste upięcia i łatwość obsługi firanki (świetnie sprawdzą się tu firanki na przelotkach czy upięte na marszczonej taśmie firanki gotowe do zawieszenia).

Rustykalne firany w pokoju, lub salonie to przede wszystkim bardzo lekkie materiały i zdobienia w postaci haftów, bawełnianych wstawek bądź ku odmianie ciężkie firany z żakardem i dopasowanymi zasłonami.

Przy awangardowo urządzonych salonach warto podkreślić niestandardowe wnętrze poprzez ciekawe, nietypowe upięcie firany. Świetnie sprawdzą się tu asymetryczne firany do pokoju, lub salonu upinane za pomocą klamerek bądź marszczonych taśm wszywanych w firankę. Przy nietypowych, awangardowych upięciach warto pamiętać o tym, że jeśli stosujemy nietypowe upięcia to materiał firanki powinien być prosty. Bogate zdobienia i żakardy wymagają zaś prostych, stonowanych form – prostych marszczeń i klasycznych upięć firan.

Nowoczesne, modne i tanie firany do pokoju i salonu, balkonowe, klasyczne, żakardowe lub woalowe znajdziesz w sklepie internetowym firaneo.pl/firany-do-salonu, gdzie zaczerpniesz też inspiracji związanych także z ozdobą okien w kuchni czy pokoju dziecięcym.

Zapisz

mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również
Wakacje - jak dla kogo