Koszule męskie – klasyczne, casualowe czy inne?

Koszule męskie

EKSPERT RADZI | Męskie koszule są wdzięcznym tematem – bez nich męski strój byłby niekompletny. Modne są różne koszule – czasem trudniej powiedzieć jakie koszule wyszły z mody niż jakie właśnie do niej weszły. Producenci koszul męskich wprowadzają nowości na rynek co sezon. Style się mieszają, moda wraca, a panowie obserwują i kupują najlepsze modele dla siebie. Najlepsze, czyli modne oraz wygodne.

Modne koszule są w kolorach natury, szarości, zieleni, brązu. Styl ekologiczny jest nowością w modzie męskiej. Do mody powracają co jakiś czas style safari oraz morski. Modnie panowie lubią takie eksperymenty. Jakość, cena, wygląd modny i ciekawy. Modni panowie lubią bawić się modą, czerpać z niej inspiracje, lecz nie są do niej wcale niewolniczo przywiązani. Zmieniają style, kolory, fasony, szukając najlepszych rozwiązań dla siebie samych.

Męskie koszule tworzą modnego mężczyznę – latem mają krótki rękaw, w zimie mogą być flanelowe, dżinsowe i sztruksowe – to koszule modnego pana, który w nich nie zmarznie i będzie czuł się całkiem komfortowo. Koszule powinny mieć różnorodne kolory, żeby mężczyzna nie czuł się cały czas tak samo. Tylko Andy Warhol cieszył się ze stu białych koszul, którymi zapełnił własną szafę. Inni panowie wolą odmiany i szukają ciekawych rozwiązań dla siebie samych. Modne koszule powinny mieć dobrą jakość, krój, wykończenie oraz leżeć na sylwetce modnego pana niczym druga skóra, dobrze, wygodnie oraz optymalnie.

Jakie koszule są modne?

Artyści lansują styl, warto zatem ich podglądać, a później sprawdzać, co oferują producenci koszul męskich. Oni wiedzą jakie są trendy i za nimi podążają. Małe lub większe kołnierzyki, zapinane na guziki lub nie, koszule z kieszonką lub bez, koszule wąskie, oversize, regular lub slim fit – te trendy są obecne w modzie męskiej dzisiaj.

Styl oversize robi karierę w modzie męskiej i damskiej. Jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ daje luz, wygodę, są to szerokie bluzki damskie lub koszule męskie, które można nosić po pracy. Do pracy raczej nie są zbyt odpowiednie. Dla panów obecnie produkowane są koszule-tuniki, dłuższe i szersze. Nie każdy pan je akceptuje, ale w czasie wolnym sprawdzają się idealnie.

Najlepsze są koszule męskie wykonane z bawełny wysokiej jakości w lecie, w zimie flanelowe oraz sztruksowe. Takie koszule pomogą zaplanować elegancki ubiór. Koszule mogą być sportowe i do takich koszul należą te wykonane z dżinsu, sztruksu, bawełny, wełny. One są często zapinane na napy i mają kieszonki z patką. Idealne do noszenia w czasie wolnym, ich jakość musi być wysoka, aby służyły przez co najmniej dwa-trzy lata.

Koszule awangardowe posłużą krócej, bo szybciej wyjdą z mody, nie zakorzenią się w niej zbyt długo. Jednak czasem warto kupić takie koszule, zwłaszcza, gdy kupujemy tańsze modele. Koszule awangardowe mogą być zdobione papugami, kwiatami, paskami oraz innymi wzorami, które są niestandardowe i oryginalne. Takie koszule noszą artyści oraz osoby na luzie. Pracownicy szukają koszul gładkich, spokojnych i stonowanych. Modny pan nie ma zbyt wielu awangardowych koszul – zazwyczaj jedną lub dwie. Nie każdy jest Tonym Halikiem czy Wojciechem Cejrowskim, podróżnicy to jednak zupełnie inna klasa ludzi.

Kolor koszuli jest równie istotny co fason

Ostatnio proponuje się noszenie koszul w kolorach beżu, brązu, khaki, czyli kolorach ziemi, ale też białym, niebieskim, różnych odcieniach błękitu, granatu czy szarości. Do tego koszule czarne, noszone na przykład do białego garnituru i butów stylizowanych na lata 20. Lub 30. XX wieku. Jest to styl gangsterski, można go nosić po pracy, na balu, ale w pracy nie zrobi dobrego wrażenia. Jednak należy on do kanonu mody i wszedł do niej na stałe.

Panowie lubią czasami nosić także połączenia dżinsu i jedwabiu – to takie przełamanie modowych konwencji, łączenie tego, co nosimy na co dzień z rzeczami noszonymi od święta. Najczęściej jednak łączy się rzeczy tego samego rodzaju, czyli elegancki garnitur, koszulę, wizytowe buty, jedwabny krawat. Takie połączenia są ponadczasowe i można je mieć non stop. Dlatego warto starać się o takiego rodzaju ubrania, modne, wygodne i noszone wtedy, gdy chcemy mieć najlepszy wybór ubrań dla siebie.

Niektóre firmy oferują męskie koszule, kusząc promocjami, nowymi wzorami oraz na przykład możliwością ich zwrotu w terminie do 100 dni. Podsumowując, męskie koszule na pewno przydadzą się każdemu mężczyźnie, jednak najlepiej niech dobierze je starannie, aby nie były zbyt duże, żeby leżały idealnie na jego sylwetce i układały się przyjemnie, blisko ciała, nie opinając go zbytnio. Model Slim Fit jest odpowiedni jedynie dla bardzo szczupłych panów.

Inni panowie mogą nosić modele typu regular, jednak wcale nie jest to reguła. Koszule są ważnym elementem garderoby, jeszcze sto lat temu uznawane były za element bielizny, którego nie można nikomu pokazywać. Dzisiaj natomiast są istotnym elementem garderoby. Za taki są uznawane i tak są też traktowane.

Elegancka koszula stała się przedmiotem pożądanym, kosztownym, bo wydatek rzędu 200-300 złotych na koszulę jest spory. Jednak jakość i cena chodzą w parze, nie można kupić eleganckiej koszuli za 20 złotych, czyli tak, jak na bazarze. Jakość i cena są ważnymi wyznacznikami jakości i o tym wiedzą ci, którzy kupują eleganckie koszule, na które ich stać. Producenci koszul męskich nie windują cen, bo wiedzą, że drogich koszul nikt nie kupi.

Materiały do artykułu udostępniła firma Repablo – polski producent odzieży męskiej

mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również
Wakacje - jak dla kogo