Piękna i zgrabna: matka na miarę XXI wieku

Balsam do ciała

Artykuł Sponsorowany | Wiek XXI sporo nam narzuca. Dzielenie czasu między obowiązki domowe i zawodowe nie zwalnia nas z konieczności dbania o wygląd. Jak zatroszczyć się o sylwetkę, gdy brak nam czasu na regularne treningi? To pytanie zadają sobie kobiety, które niedawno urodziły dziecko. Lekka dieta to podstawa, jednak nie obejdzie się bez korzystania z dodatkowego wsparcia.

Zakładanie, że nowoczesne kosmetyki pozwolą nam rozwiązać wszystkie problemy związane z defektami naszej sylwetki jest błędne. Nie można jednak rezygnować z ich stosowania. Nie wybierajmy jednak tych produktów, które są promowane jako rewelacyjne kosmetyki wyszczuplające czy też „pogromcy” cellulitu. Postawmy raczej na te kosmetyki, które pozwolą ujędrnić naszą skórę. Są to kosmetyki wzmacniające skórę, pozwalające na zwiększanie jej elastyczności oraz zapewniające jej odpowiedni poziom nawilżenia. Dzięki takim kosmetykom, jak balsam ujędrniający od Garnier, możemy skutecznie chronić się przed tymi problemami, z którymi walczy wiele kobiet wracających powoli do dawnej figury po okresie ciąży. Wyciągi roślinne, kofeina oraz substancje, które pielęgnują skórę i jednocześnie pozwalają na stopniową redukcję tkanki tłuszczowej, są pomocne w zapobieganiu takim problemom, jak rozstępy czy też nieestetyczne fałdki skóry, która przypomina o utraconych nie tak dawno kilogramach.

Pamiętaj o aktywności!

Lekka dieta oraz balsamy, dzięki którym nasza skóra znów stanie się jędrna i elastyczna, to podstawa. Nie możemy jednak zapominać o aktywności fizycznej. To fakt, że młodym matkom brak czasu na systematyczne treningi oraz na uczęszczanie na siłownię lub basen. Można jednak korzystać z ładnej pogody i wybierać się, w miarę możliwości, na długie spacery z dzieckiem. Można też znaleźć oferty zajęć na basenie, które pozwalają maluchom oraz mamom na aktywne spędzanie czasu w wodzie. Dziecko uczy się dzięki temu sztuki pływania, mama ma z kolei okazję na to, by nieco wzmocnić mięśnie. W domu, w pracy, w czasie odpoczynku można też wykonywać wiele prostych ćwiczeń, polegających na naprzemiennym napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Nie jest to ćwiczenie ani forsowne, ani czasochłonne, a może pomóc nam w osiąganiu naprawdę dobrych rezultatów.

Współczesna kobieta często godzi macierzyństwo i domowe obowiązki z życiem zawodowym. Nie może pozwolić sobie na rezygnację z troski o piękny wygląd. Dzięki prostym ćwiczeniom, lekkiej diecie oraz stosowaniu ujędrniających kosmetyków młode matki mogą szybciej wrócić do dobrej formy i cieszyć się pięknym, jędrnym ciałem.

mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również
Wakacje - jak dla kogo