Body niemowlęce – to co mieć w szafie powinna każda matka

Body niemowlęce

Artykuł Sponsorowany | Body niemowlęce to podstawa garderoby każdego maluszka. Wszystkie mamy wiedzą, że jest to najwygodniejsze i najpraktyczniejsze ubranko dla małego dziecka. Dlatego kompletując wyprawkę dla swojego maleństwa nie można zapomnieć o tym elemencie garderoby.

Body niemowlęce jest tym elementem odzieży maluszka, bez którego żadna matka się nie obędzie. Niegdyś nasze matki i babki sprowadzały taki rodzaj bielizny dla dzieci z „Zachodu”, bo już wtedy wiadomo było, że jest to najwygodniejszy i najpraktyczniejszy strój dla małego dziecka.

Body niemowlęce – dlaczego warto kupić dla dziecka?

  • Wygoda

Dla maluszka, który jeszcze się samodzielnie nie porusza jest bardzo wygodne, bo nie posiada żadnych kieszonek, guzików, szwów itd., które mogą dziecko uwierać. Jest gładkie i wygodne. Nie zawija się, nie podciąga jak koszulki. Poza tym szybko i łatwo się je zakłada i zdejmuje. Dla początkujących mam są w sklepach dostępne body niemowlęce całkowicie rozpinane, aby nie trzeba było wkładać przez głowę, co dla niektórych na początku stanowi problem.

  • Praktyczność

Przede wszystkim dziecko łatwo jest przewinąć, w każdej dowolnej chwili, bo body zapinane jest między nogami. Poza tym chroni nerki maluszka – nie podwinie się jak koszulka, więc plecki nigdy nie są na wierzchu. Można też założyć do nich spodenki i spódniczkę, ale dziecko równie wygodnie i komfortowo może czuć się w samym body i rajstopach.

  • Estetyka

Body niemowlęce bardzo ładnie wygląda na dziecku. Poza tym na rynku dostępne są tysiące wzorów i kolorów body. Można znaleźć nawet takie z zabawnymi komentarzami. Na specjalne okazje są również body np. koszulowe lub elegantsze z guziczkami, kołnierzykami i ozdobami (dla dziewczynek) i kołnierzykami w stylu polo itd. (dla chłopców).

  • Materiały

Body niemowlęce przeważnie wykonane jest z bawełny lub wełny merynosów, stanowi więc idealny strój na co dzień, jak również podkoszulek pod sweter, gdy nadchodzi zima. Pamiętajmy, aby wybierać tylko naturalne tkaniny ubrań dla dzieci, bo tylko w nich ich skóra oddycha. W przeciwnym wypadku ryzykujemy różnego rodzaju alergie, choroby skórne, nadmierną potliwość itd. Lepiej nie ryzykować z małym dzieckiem i ubierać je w naturalne tkaniny.

mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również
Wakacje - jak dla kogo