Makijaż brwi – kredka, cień czy tusz?

Makijaż brwi

Współpraca | Brwi bywają pomijane i ignorowane w czasie codziennego makijażu, a stanowią przecież jego ukoronowanie. Z drugiej strony, nawet najstaranniej wykonany make-up oczu nie wygląda dobrze, gdy brwi są zaniedbane. Jak przywrócić spojrzeniu magię i nadać odpowiedni kontur całej twarzy? To nie takie trudne, jak mogłoby się wydawać.

Kształt łuku brwiowego

Pierwszym i najważniejszym krokiem, zanim przystąpimy do poprawiania koloru kredką do brwi lub cieniem, jest nadanie im odpowiedniego kształtu. Dwie trzecie łuku powinny się wznosić, a jedna trzecia delikatnie opadać. Nie powinno się drastycznie zmieniać naturalnego kształtu brwi – regulacja polega raczej na subtelnych zmianach.  Zazwyczaj wyrywamy włoski spod dolnej części łuku, górną linię pozostawiając bez większych zmian. Depilowanie brwi po ciepłej kąpieli, gdy pory są jeszcze otwarte, zmniejsza odczucie bólu. Włoski wyrywamy pojedynczo, zawsze zgodnie z kierunkiem, w którym rosną.

Nadawanie koloru

W tym celu posłużyć nam może kredka do brwi, cienie lub maskara do brwi. Makijaż kredką wykonujemy, rysując drobne kreseczki, które wypełnią braki i nadadzą całości odpowiedni odcień. Należy unikać rysowania grubych i długich linii, które są powodem nienaturalnego wyglądu całego makijażu twarzy. Jeśli chodzi o wybór samej kredki, to nie powinna ona być zbyt miękka, aby nie sklejała włosków. Dobrze sprawdzi się na przykład kredka do brwi Maybelline, która zaopatrzona jest także w szczoteczkę do brwi. Po nadaniu koloru delikatnie rozczesujemy brwi szczoteczką, aby rozprowadzić równomiernie kosmetyk i zebrać jego ewentualny nadmiar.

Cienie do brwi

Cienie powinny być matowe, bez dodatku brokatu czy perłowego połysku. Najlepiej wybrać odcień zbliżony do naszego naturalnego koloru lub odrobinę jaśniejszy – zbyt ciemne brwi wyglądają sztucznie. Można też mieszać odcienie, co nadaje brwiom naturalny wygląd. Makijaż cieniami wykonujemy przy pomocy specjalnego, skośnie uciętego pędzelka. Aby uzyskać bardziej wyrazistą kreskę, moczymy pędzelek w wodzie, a następnie nakładamy cienie.

Maskara do brwi

Tusze do brwi trzeba stosować ostrożnie i w małych ilościach. Kosmetyk osadza się przede wszystkim na włoskach, dlatego zbyt duża jego ilość kruszy się lub skleja włoski. Przed nałożeniem specyfiku można lekko przyprószyć łuki brwiowe pudrem, aby kosmetyk dłużej się na nich utrzymał.

Fot: www.pixmac.pl

mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również