„Małe, wielkie włoski” – rzęsy po ciąży – jak i czym je odbudować?

Takie małe, a takie istotne: rzęsy. Wszystkie wpadamy w rozpacz, gdy zaczynają słabnąć, wypadać, rosną krótsze. Po urodzeniu dziecka często zdarza się, że małe włoski tracą kondycję. Jak i czym poprawić wygląd rzęs? Czy da się je zapuścić od nowa? Jakie składniki są istotne w odżywieniu rzęs? Czy istnieje kosmetyk opracowany specjalnie pod kątem regeneracji rzęs?

Co na rzęsy – czyli składniki regenerujące małe włoski

Rzęsa zbudowana jest w ten sam sposób, co włos na głowie. Aby zatem odbudować i zregenerować małe włoski, należy włączyć do diety te same pierwiastki, które „lubią” włosy. Jakie to substancje?

  • żelazo – zapobiega utracie włosów i rzęs
  • biotyna – jeden z ważniejszych składników odpowiedzialnych za wzmocnienie i poprawę wyglądu włosów i włosków
  • kwas foliowy – znany dobrze wszystkim mamom, tak istotny w ciąży kwas foliowy ma również wpływ na wzrost paznokci, włosów i rzęs
  • witamina A – bierze udział w odnowie komórkowej organizmu
  • witamina C – świetny antyoksydant, który zwalcza wolne rodniki i zapobiega niszczeniu rzęs
  • cynk – bardzo ważny minerał który bierze udział w tworzeniu keratyny, ta zaś jest głównym budulcem włosów i rzęs
  • krzem – zapobiega łamliwości włosów i włosków, chroni je przed przesuszeniem

Odpowiednio zbilansowana dieta to tylko jeden z elementów, wspomagających poprawę kondycji rzęs. Co jeszcze można zrobić, aby zapewnić im zdrowie, siłę i piękny wygląd?

Odżywka do rzęs – kompleksowa regeneracja i wydłużenie włosków

Innowacją w zakresie pielęgnacji i regeneracji jest odżywka do rzęs w pędzelku. To maleńki, przypominający eye-liner kosmetyk, który jest stworzony specjalnie po to, by w krótkim czasie poprawić wygląd małych włosków.

Warto sprawdzić rankingi i porównać opinie w sieci, aby wiedzieć, jak działa skuteczna odżywka do rzęs, ponieważ ta najlepsza jest w stanie wydłużyć i zagęścić włoski już w kilka tygodni. Taki produkt działa bezpośrednio na małe cebulki: wnikając pod skórę wzmacnia je i odżywia, pobudza wzrost, pogrubia i przyciemnia rzęsy. Dzięki niej jesteśmy w stanie uzyskać tzw. efekt sztucznych rzęs, nazywany często doll eye (rzęsy jak u lalki).

Artykuł powstał przy współpracy z topoweodzywki.pl

Tagi :
mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również