Jak wybrać praktyczny fotelik samochodowy?

Fotelik samochodowy jak wybrać?

WSPÓŁPRACA | W każdej podróży z dzieckiem, nawet jeśli jest to tylko krótki wypad do marketu, trzeba mieć na uwadze bezpieczeństwo. Wybór odpowiedniego fotelika to równie ważna kwestia jak zakup wózka czy łóżeczka. Na co przede wszystkim warto zwrócić uwagę kupując fotelik samochodowy?

Decydując się na zakup praktycznego fotelika samochodowego należy zorientować się, czy spełnia on wszystkie wymagania bezpieczeństwa, zgodne z wymogami europejskimi. Idealny fotelik powinien być wyposażony w standardowe pasy bezpieczeństwa, prowadnice ułatwiające ich montaż, odpowiednie zabezpieczenia antykolizyjne oraz inne udogodnienia, które pomagają rodzicom w korzystaniu z fotelika i zapewniają dziecku bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy .

Fotelik samochodowy – na ile czasu?

Fotelik samochodowy musi być funkcjonalny – odpowiedni do wieku dziecka, wagi, wzrostu. Taki, który zapewni spokojny sen podczas jazdy albo pozwoli na wygodne zabawy w drodze. Wygoda i bezpieczeństwo to dwie podstawowe cechy, jakie powinien spełniać dobry fotelik samochodowy.

Dużym powodzeniem cieszy się ekskluzywny fotelik Recaro Young Sport Hero, który spełnia wysokie wymagania bezpieczeństwa. Fotelik jest przeznaczony dla dzieci o wadze od 9 kg do 36 kg. Bardzo wygodny, a do tego praktyczny, ponieważ może być wykorzystywany przez wiele lat, aż do ukończenia przez dziecko 12 roku życia.

Budowa fotelika

Konstrukcja fotelika Recaro Young Sport Hero pozwala na dopasowanie ciała dziecka do fotelika, zapewniając mu komfort i bezpieczeństwo. Fotelik posiada:

  1. Bezpieczne pasy bezpieczeństwa,
  2. Wzmocniony system ochrony bocznej,
  3. Oddychające tekstylia,
  4. Zintegrowany zagłówek z uprzężą pasów bezpieczeństwa,
  5. Regulowany, wygodny zagłówek

Cechą fotelika Recaro Young Sport Hero jest system bezpieczeństwa HERO, dzięki któremu łatwiej zapina się pasy bezpieczeństwa oraz System Advanced Side Protection, polegający na redukcji siły uderzenia podczas kolizji bocznej. Fotelik ten posiada pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa oraz możliwość montażu za pomocą trzypunktowego pasa samochodowego.

Zaletą fotelika Recaro Young Sport Hero jest także wygodne siedzisko oraz termoregulacyjny oddychający materiał, z którego jest wykonany fotelik, co jest szczególnie ważne podczas gorących dni. Tapicerka posiada certyfikaty Oeko-Tex® Standard 100 oraz Stiftung Warentest, która nie jest łatwopalna, odporna na wszelkiego rodzaju zabrudzenia.

Fotelik posiada możliwość regulacji pochylenia oparcia za pomocą ruchomego pokrętła, który znajduje się w dole fotelika. Fotelik Recaro Young Sport Hero dostępny jest w kilku ciekawych wersjach kolorystycznych, które łatwo dopasować do każdego samochodu i indywidualnych upodobań dziecka.

Udanych, bezpiecznych podróży!

mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również
Wakacje - jak dla kogo