Zakupy w Krakowie, czyli gdzie warto się wybrać?

Zakupy w Krakowie

WSPÓŁPRACA | Mieszkańcy Krakowa zdecydowanie nie mogą narzekać na brak miejsc, gdzie mogą robić zakupy. I chociaż niektórzy twierdzą, że powstaje tu za dużo galerii handlowych, to jednak każda galeria ma swoich zwolenników. Dodatkowo, to kolejne miejsca pracy, o czym wiele osób zapomina. Dokąd warto się wybrać na zakupy w Krakowie? I nie tylko na zakupy, bo jak się okazuje, galerie handlowe to coraz częściej także centra rozrywkowo – edukacyjne. Postaramy się przedstawić kilka najciekawszych miejsc na zakupy w Krakowie.

Chociaż o wyborze miejsca na zakupy w dużej mierze decyduje jego lokalizacja, to nie jest to jedyne ważne kryterium. Istotna jest również liczba miejsc parkingowych, która wpływa na możliwość bezstresowego zaparkowania samochodu blisko wejścia czy bogata oferta sklepów, a także wspomniane wyżej dodatkowe atrakcje czy udogodnienia.

Zakupy w Krakowie – co, gdzie i jak?

Galeria Bronowice

Jest to zdecydowanie jedna z największych, najbardziej nowoczesnych i najczęściej odwiedzanych galerii handlowych w Krakowie. Wynika to m.in. z faktu, że w tych okolicach to jedyne takie miejsce. Zlokalizowana przy ul. Stawowej 61 tuż obok Ronda Ofiar Katynia, wygodna jest zarówno dla mieszkańców Krakowa zamieszkujących m.in. Bronowice, jak i dla osób z okolic miasta.

Na klientów czeka 2 400 bezpłatnych miejsc parkingowych. Również rowerzyści czują, że pomyślano tu o ich potrzebach – w Galerii znajdują się  parkingi i stacje rowerowe. Duży wybór sklepów umożliwia wygodne zakupy w jednym miejscu. Na powierzchni około 60 tys. m2 znajduje się około 160 lokali handlowo-usługowych. Nie sposób wymienić ich tutaj, dlatego zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony www.galeriabronowice.pl, gdzie znajduje się spis sklepów wraz z mapką.

I chociaż sklepy znajdują się w każdej galerii handlowej, to warto wspomnieć o miejscach, które tak powszechne już nie są. Galeria Bronowice jest pierwszą galerią w Polsce, w której znajduje się Punkt Obsługi Mieszkańców. Dodatkowo znajdziemy tutaj dwa bezpłatne punkty coworkingowe, czytelnię, Strefę Relaksu czy chociażby kino Mikro.

Coworking w Galerii Bronowice

To dobre miejsce nie tylko na zakupy, ale również dla osób, które chcą zarówno popracować, jak i odpocząć i mieć chwilę dla siebie. Dla mam, które nie zawsze uwielbiają towarzystwo dzieci na zakupach ;), zorganizowano Kreatywną Planetę – miejsce, w którym dzieciaki zapomną, że na zakupach może być nudno, a mama spokojnie będzie mogła skoncentrować się na zakupach czy załatwieniu spraw.

Kinderplaneta w Galerii Bronowice

Galeria Krakowska

Wspominając o galeriach handlowych w Krakowie nie można zapomnieć o Galerii Krakowskiej. Jest to bardzo popularne miejsce, które swą sławę zawdzięcza bardzo korzystnej lokalizacji. Znajduje się ona w centrum, przy ul. Pawiej 5, tuż przy dworcu kolejowym. Niestety, o ile odwiedzenie jej przejazdem jest często bardzo wygodnym rozwiązaniem, dotarcie do niej samochodem może wiązać się z koniecznością uporania się chociażby z korkami, które są w tych okolicach dość częstym zjawiskiem.

W Galerii Krakowskiej znajduje się 250 sklepów – to wszystko na powierzchni 60 000 m2. Galeria oferuje również 1 400 miejsc parkingowych. W przypadku wybrania się do niej na zakupy każdy powinien liczyć się z tym, że ze względu na sporą liczbę turystów, możemy mieć do czynienia ze sporym tłumem.

Bonarka City Center

Kolejnym miejscem istotnym na mapie krakowskich galerii handlowych jest Bonarka City Center. Znajduje się ona przy ul. Kamieńskiego 11. Na powierzchni użytkowej, która wynosi ponad 92 tys. m2 znajdziemy około 230 sklepów. Galeria oferuje również swoim klientom 3200 miejsc parkingowych. Powstała ona na terenie dawnych Zakładów Chemicznych oraz wsi Bonarka, stąd nazwa. Jej popularność wynika m.in. z obecności jednego z największych kin w Polsce – Cinema City, które oferuje swoim klientom filmy na 20 salach.

A ponadto…

Wspomniane miejsca to jednak jedynie fragment tego, co oferuje swoim mieszkańcom Kraków. Warto wspomnieć o Galerii Kazimierz, centrach handlowych takich jak M1, Krokus czy Galerii Plaza, która jest pierwszą galerią handlową powstałą na terenie Krakowa. I chociaż czasy świetności ma już ona dawno za sobą, a sporo lokali handlowo-usługowych świeci pustkami, to nadal jest to jedyne miejsce w Małopolsce (i jedno z siedmiu w Polsce), w którym znajduje się sala Imax, jedna z największych atrakcji sieci Cinema City.

Więc? Gdzie na zakupy w Krakowie?

Wybór należy do Ciebie. I choć są takie osoby (jak ja), które galerię odwiedzają, kiedy bardziej muszą niż spędzają w niej czas dla przyjemności, dobrze jest mieć sprawdzone miejsca, do których można przede wszystkim szybko i łatwo się dostać i załatwić wszystkie sprawy od razu, wygodnie, komfortowo, z miłą obsługą. A jeśli przy okazji masz możliwość skorzystać z komfortowej przestrzeni, która daje ci coś więcej… Czemu nie? W najbliższym czasie galerie zaczną pękać w szwach. Warto rozplanować gwiazdkowe zakupy tak, żeby móc spokojnie cieszyć się przedświątecznym nastrojem.

Artykuł powstał przy współpracy z Galerią Bronowice.

galeriabronowice.pl - sklepy

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również
Wakacje - jak dla kogo