Warsztaty teatralne dla dzieci – czego uczą?

Warsztaty teatralne dla dzieci

WSPÓŁPRACA | Warsztaty teatralne dla dzieci to przede wszystkim dobra zabawa, ale i wiele możliwości rozwoju. Dzięki warsztatom dzieci mogą poszerzać swoją wiedzę, umiejętności oraz horyzonty. Zajęcia pozwalają poznawać ciekawą przestrzeń,  ludzi i umożliwiają pracę z własnymi emocjami.

Warsztaty teatralne – czego maluchy mogą nauczyć się dzięki uczestnictwu w warsztatach?

Teatr, niestety,  nie wydaje się wielu rodzicom tak atrakcyjnym miejscem dla dzieci jak kino. Uznawany jest za trudniejszy w odbiorze, bardziej wymagający. To jednak stereotypy, ponieważ tak naprawdę również w teatrze dzieci mogą świetnie się bawić, a przy tym doskonale rozwijać. Ja uwielbiam teatr – teraz głównie jako widz, ale jako dziecko lubiłam wcielać się w różne role i występować na scenie. Jednym z moich rozlicznych marzeń na temat zawodowej przyszłości było „zostanę aktorką”. Nic z tego nie wyszło, nawet nie spróbowałam, ale miłość do teatru została.

Rodzinne wyjście na spektakl do teatru dziecięcego może być wspaniałą przygodą dla wszystkich. Dzieci bardzo przeżywają teatr, to dla nich niezwykła atrakcja. Z ekranem obcują na co dzień, teatr jest wyjątkowy!  Gdy dziecku spodoba się takie spędzanie czasu, doskonałym pomysłem mogą być warsztaty teatralne dla dzieci. Dzisiaj możemy skorzystać z nich w wielu różnych teatrach.

Rodzaje warsztatów teatralnych

Warsztaty teatralne możemy podzielić zasadniczo na dwa rodzaje: pierwsze z nich skupione są na zaprezentowaniu dziecku tego, jak działa teatr, drugie z kolei skupiają się na aktorstwie. Możemy więc wybrać takie zajęcia, które mogą przypaść do gustu maluchowi. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z tych dwóch propozycji, by dziecko mogło dowiedzieć się jak działa teatr i jak pracują aktorzy.

Podczas warsztatów teatralnych dzieci mogą zobaczyć, jak wygląda teatr od zaplecza. Zapoznają się wtedy z pracą takich osób jak scenografowie, charakteryzatorzy, garderobiane, reżyserzy, dźwiękowcy czy oświetleniowcy. Takie warsztaty teatralne dla dzieci są świetną okazją do poznania tego, co na co dzień nie jest dostępne dla zwykłego widza.

Warsztaty teatralne dla małych aktorów

Gdy maluch marzy o tym, aby zostać aktorem, również warto wybrać poświęcone temu tematowi warsztaty teatralne dla dzieci. W ich trakcie dzieci mogą uzyskać podstawowe umiejętności aktorskie, dowiadują się, jak wykorzystać ekspresję ciała do grania na scenie, pracują także nad swoim głosem i artykulacją. To wspaniałe przeżycie może być zakończone występem na prawdziwej scenie wraz z innymi uczestnikami zajęć.

Aktualne informacje dotyczące warsztatów teatralnych dla dzieci organizowanych w różnych miastach możemy znaleźć już teraz przez internet. Koszty to od 20 do ponad 100 złotych zależnie od długości trwania i liczby zajęć.

mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również
Wakacje - jak dla kogo