Jak kupić buty sportowe przez Internet?

Jak kupić buty sportowe przez Internet

WSPÓŁPRACA | Internetowe sklepy sportowe są coraz bardziej popularne. Można w nich kupić szybko i wygodnie to, co potrzebujemy. Nie trzeba wychodzić z domu, tracić czasu w centrach handlowych itd. Odzież sportowa i buty do biegania czy piłki nożnej w Internecie są również o wiele tańsze niż te oferowane w sklepach stacjonarnych. Jest jednak kilka rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę, kupując buty sportowe przez Internet. Oto one.

Kupując buty w sklepie internetowym nie mamy możliwości ich przymierzenia. Pół biedy, jeśli kupujemy model i rozmiar, który już mieliśmy na nogach – wtedy dokładnie wiemy, co dostaniemy. Jeśli jednak kupujemy dany but pierwszy raz, musimy dopasować idealnie rozmiar, a to dla wielu osób nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać – mówi doradca z allsports.pl

Jak dopasować rozmiar w sklepie internetowym?

W dobieraniu idealnego rozmiaru pomocne nam będą tabele rozmiarów, jakie udostępniane są przez producentów obuwia sportowego. –Warto wiedzieć, że każdy producent ma nieco inna rozmiarówkę – z pewnością przekonały się o tym osoby, które już wielokrotnie kupowały buty sportowe. – dodaje opiekun klienta z futbolsport.pl

Warto wiedzieć, że właściwe rozmiary podzielone są zależnie od płci – rozmiary damskie i męskie różnią się od siebie. Idealny dla nas rozmiar to wypadkowa długości stopy oraz odpowiedniego zapasu, jaki musimy zostawić sobie na skarpetkę.

Na obuwiu (najczęściej na wszywce na języku) rozmiary podawane są w trzech „skalach” – amerykańskiej (US), brytyjskiej (UK) i europejskiej (UK). Warto wiedzieć, jaki rozmiar nosimy w każdej z nich – ułatwi to nam zadanie gdy np. będziemy chcieli ściągnąć buty z zagranicznego sklepu.

Kupujmy u sprawdzonych sprzedawców!

Zanim kupimy obuwie u danego sprzedawcy w Internecie, powinniśmy sprawdzić, czy jest to zaufany sprzedawca. W tym celu warto sprawdzić, jak długo działa na rynku, jakimi opiniami może się pochwalić itd. Pamiętajmy, że tylko kupując u zaufanego sprzedawcy możemy mieć pewność, że otrzymujemy produkt pełnowartościowy, oryginalny i wysokiej jakości. Zaufany sprzedawca zagwarantuje nam również korzystne warunki cenowe, możliwość zwrotu czy wymiany towaru. Warto zatem uważać na podejrzane okazje – czasami przez nie możemy stracić więcej niż zyskać.

Jeszcze przed podjęciem decyzji

Sprawdźmy regulamin danego sklepu internetowego, czy sprzedawca w prosty sposób umożliwia zwrot towaru i pieniędzy za opłacone zamówienie. Mimo, że prawo zapewnia kupującemu możliwość rezygnacji z zakupu w ciągu 14 dni bez podania przyczyny i zwrot towaru, lepiej upewnić się, jak sklep realizuje zwroty zamówień. To zapewni bezpieczeństwo i komfort zakupów, i pozwoli w spokoju, bez wychodzenia z domu, wybrać odpowiednie dla siebie czy dziecka produkty.

Udanych zakupów i przyjemności na leśnych ścieżkach, kortach, boiskach i wszędzie tam, gdzie będziecie się sportowo realizować! 🙂

mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również
Wakacje - jak dla kogo