Poznańskie Dni Rodzinne – 15 – 17 kwietnia

Poznańskie Dni Rodzinne Prudential

PATRONAT | To już II edycja Poznańskich Dni Rodzinnych Prudential! Oferta miejskich instytucji oraz prywatnych placówek przyjaznych rodzinie zwiększa się z dnia na dzień, pozostawiając szeroki wachlarz wyboru wszystkim poznaniakom.

Poznańskie Dni Rodzinne Prudential to projekt przygotowany przez ZwalczNude.pl, za którym kryje się wyjątkowy weekend mający na celu pokazać rodzicom, jak ciekawa jest oferta Poznania pod kątem przyjaznych im miejsc. Z dniem 25 marca ruszyły zapisy na zajęcia!

Formuła Dni Rodzinnych Prudential jest zbliżona do Nocy Muzeów – to weekend, w którym najciekawsze punkty rodzinne z Poznania otwierają się na poznańskie rodziny przygotowując darmowe warsztaty, animacje i pokazy. W ramach bezpłatnych zajęć, które odbędą się w dniach 15-17 kwietnia, organizatorzy zapraszają m.in. do Kawiarni TymianekFregata Swimming już po raz drugi będzie oswajała z wodą dzieci od 3 do 36 miesięcy prowadząc zajęcia „Wodny Żłobek”. Family Cafe przygotowało dla Waszych pociech niezwykłe zajęcia edukacyjno-plastyczne pobudzające ciekawość świata, twórczą aktywność, a także pomagające w pierwszych kontaktach z rówieśnikami. Aikido Kids zaprasza dzieci od lat 3 na ćwiczenia ogólnorozwojowe, podstawy akrobatyki, pady oraz techniki charakterystyczne dla sztuki walki jaką jest AIKIDO.

Na lekcji rysunku i malarstwa będzie okazja nauczyć się rysować kulę ze światłocieniem oraz wykonać zakładkę do książki metodą scrapbookingu. Jeśli ktoś ma ochotę razem z Młodzieżowym Domem Kultury nr 2 odwiedzić Paryż – zapraszamy! Podczas warsztatu Francja Elegancja, będzie możliwość przyjrzeć się sukniom i fryzurom Marii Antoniny czy kostiumowi Coco Chanel. W ten sposób zainspirowani francuskim szykiem zamienimy się w projektantów biżuterii i stworzymy swoje własne recyklingowe ozdoby.

Dni Rodzinne obfitują także  w niezwykłe oferty teatrów, z których możecie bezpłatnie skorzystać w ten niezwykły weekend: Teatr Animacji, Teatr Atofri, Teatr Muzyczny w Poznaniu. Jeśli Wasze dzieci uwielbiają bawić się w naukowców zapraszamy Was na warsztaty podczas, których dzieci będą przeprowadzać wiele ciekawych eksperymentów, po których zaniemówią z wrażenia, oczarują się światem chemii i fizyki oraz będą myśleć, jak prawdziwi naukowcy!

Wielki Rodzinny Piknik

Jednak to nie wszystko! Aby jeszcze lepiej przyjrzeć się ofercie rodzinnej swojego miasta, Fundacja zaprasza na Poznański Piknik Rodzinny Prudential, który odbędzie się 17 kwietnia w godzinach 11-15 w parku Starego Browaru na ulicy Półwiejskiej 42. Podczas pikniku na rodziny czekać będą niepowtarzalne, kolorowe atrakcje. Będzie okazja m.in. na zabawne wspólne fotografie w fotobudkach: SzopBudka.pl oraz FotoMachina. Maluchy obejrzą swoje ulubione edukacyjne programy w „Kinie Przedszkolaka” telewizji MiniMini+ i spotkają się z Rybką MiniMini.

Na dzieci czekają też zajęcia edukacyjne. Dzięki niezwykłym doświadczeniom poznają właściwości suchego lodu. Fenomenalna mgła wytwarzana podczas pokazu z pewnością urzeknie każdego. Zaprezentowane zostaną również samopompujące się bańki mydlane, smocze drinki, bańkowy śnieg i wiele innych doświadczeń. A także niezwykły pokaz robotów! Piknik to także dobra okazja do spotkania się z bohaterami programu edukacji finansowej dla dzieci Cha-Ching, który uczy jak rozsądnie podchodzić do zarabiania, wydawania, oszczędzania, a przede wszystkim do pomagania innym. Atrakcją pikniku będzie także niewątpliwie pojawienie się ulubieńca dzieci Misia Lubisia! Podczas warsztatów zaproponuje Waszym Małym Odkrywcom aktywności, które pomogą im odkrywać świat i tworzyć wspaniałe wspomnienia.

Fundacja Familijny Poznań przygotuje warsztaty plastyczne, warsztaty origami, wyklejanki zdolnych paluszków, a także warsztaty niespodzianki! EventForKIDs przygotuje dla Waszych małych pociech  stanowiska malowania twarzy oraz moc atrakcji takich jak gry, konkursy, zabawy z chustą Klanza. W myśl idei: “Sport to zdrowie!”, za sprawą Akademii Piłkarskiej Reissa, Poznańskie Dni Rodzinne Prudential obfitować będą w liczne atrakcje sportowe: zajęcia z elementami piłki nożnej, tor przeszkód, piłkarzyki czy pomiar siły strzału. Degustację przepysznych soków przygotuje firma Poloniak, producent ekologicznych napojów dla dzieci. To tylko niektóre atrakcje, które będą na Was czekać podczas niezwykłego weekendu!

Przyjazne rodzinne miejsca – głosowanie

Z każdą kolejną edycją Poznańskich Dni Rodzinnych Prudential zwiększona zostanie oferta zabaw dla uczestników wydarzenia. Serdecznie zapraszamy nie tylko do skorzystania z samych atrakcji, ale też do głosowania w Plebiscycie: Statuetka Poznańskiej Rodzinki Prudential, która rozpoczęła się 10 marca. Organizatorzy nawołują: wspólnie nagradzajmy miejsca przyjazne rodzinie! Głosować można na stronie: http://glosowanie.zwalcznude.pl/

Współorganizatorem i partnerem Dni Rodzinnych Prudential jest towarzystwo ubezpieczeniowe Prudential. Przedstawiciele Prudential podkreślają, że Poznańskie Dni Rodzinne Prudential i Poznański Piknik Rodzinny Prudential, promując wspólne rodzinne spędzanie czasu, wpisują się w filozofię działania firmy, której ubezpieczenia mają na celu ochronę rodziny i zabezpieczenie jej przyszłości finansowej.

Projekt odbywa się pod Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Patronujemy wydarzeniu!

Więcej informacji: http://www.dnirodzinne.pl/poznań/

mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również