Jaką kartę kredytową wybrać?

Jaką kartę kredytową wybrać?

Współpraca | Do tej pory karta kredytowa kojarzyła się głównie z przyjemnościami typu swobodne zakupy i niedogodnością związaną z koniecznością zwrotu kredytu w odpowiednim terminie. Niektórzy lubią mieć plastikowy luksus w zapasie, inni wolą, żeby nic ich nie kusiło i swoje karty traktują jak alternatywę na czarną godzinę. Tymczasem karta kredytowa to nie tylko możliwość otrzymania dodatkowego zastrzyku pieniędzy kiedy naprawdę zajdzie taka potrzeba.

Zakupy w Internecie

Coraz bardziej popularne, bo wygodne. Po gruntownej analizie produktów czy usług podejmujemy decyzję o zakupie, wybieramy rodzaj płatności. W zależności od dostępnych opcji i naszych preferencji możemy zapłacić przelewem online, iść na pocztę, czekać na kuriera lub wpisać numer karty kredytowej, najlepiej tzw. przedpłaconej (na której mamy ograniczoną ilość pieniędzy, co dodatkowo zabezpiecza nasze środki) i mieć sprawę z głowy.

Zbieramy punkty, łapiemy promocje

Nic tak nie cieszy, jak nadspodziewane bonusy za coś, na co i tak wydajemy kasę. Stąd karty kredytowe tzw. co-branded umożliwiające zbieranie punktów za zakupy, są dobrym rozwiązaniem chyba dla każdego.  Jeśli dużo podróżujesz, pewnie zainteresuje cię karta, którą oferują niektóre linie lotnicze. Na przykład za transakcje kartą, jaką oferuje LOT wraz z CitiBankiem, jej właściciel otrzymuje punkty w programie Miles&More, dzięki czemu może spodziewać się kolejnych korzyści.

Dla studentów i VIP-ów

Karty na studencką kieszeń to coś, na co zwrócą uwagę zarówno sami studenci, jak i rodzice, z których portfela dziecko przez najbliższe kilka lat będzie dość mocno korzystało. Warto zapoznać się z rodzajami kart przeznaczonych dla określonej grupy odbiorców – niektóre z kart zawierają dodatkowe pakiety ubezpieczeń, są dedykowane na wyjazdy zagraniczne, czy pozwalają na korzystanie z całego wachlarza usług i dość pokaźnej sumy, jak te przeznaczone dla VIP-ów.

Jaką kartę kredytową wybrać?

To bardzo trudne pytanie. Banki i współpracujące z nimi firmy oferują nam szeroki wybór kart kredytowych, od tych najprostszych po takie, które funkcjonują niemal jak podręczny bank z asystentką. Zanim zdecydujemy się na konkretny rodzaj karty warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  • czy potrzebuję tylko zapasowej gotówki (i w jakiej kwocie)
  • ile chcę/ muszę zapłacić za kartę kredytową
  • jakie dodatkowe usługi mogę otrzymać
  • ile wynosi oprocentowanie i czas zwrotu kredytu
  • w jakim celu potrzebuję kartę (na wyjazd, do płatności w internecie, dla dziecka itd.)

Gdzie szukać informacji?

Standardowo w bankach, firmach z którymi współpracujemy, w Internecie, u znajomych. Dość bogaty przegląd dostępnych na rynku kart kredytowych znajdziemy też na stronie www.karta-kredytowa24.pl. To bezpłatna porównywarka kart kredytowych, gdzie zebrano najważniejsze informacje m.in. na temat cen, zalet i wad poszczególnych kart. Zorientujemy się w rodzajach kart tematycznych, które najlepiej spełnią nasze potrzeby i porównamy ofertę poszczególnych banków i firm. Na stronie znajduje się też obszerna baza wiedzy, która jak dobry przewodnik omawia kwestie związane z kartą kredytową.

Przed podjęciem decyzji polecamy zajrzeć: www.karta-kredytowa24.pl

Artykuł napisany we współpracy z KartaKredytowa24.pl

Fot. pixabay.com

mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również
Wakacje - jak dla kogo