Jaki domek ogrodowy dla dzieci wybrać?

Domek dla dzieci - Ogrodosfera

Domek dla dzieci – Ogrodosfera

Ogrodowy domek dla dzieci to dla malucha wymarzone miejsce zabaw, które może pomóc w budowaniu radosnych wspomnień z dzieciństwa. Miejsce zabaw, spotkań z rówieśnikami i pełna magii przestrzeń, w której dziecko może schować swoje skarby i ulubione zabawki. Ponieważ domek ogrodowy jest tak ważny dla rozwoju dziecka, warto dołożyć starań, aby wybrać ten najbardziej odpowiedni.

Jaki domek ogrodowy dla dzieci wybrać?

Zbudowanie ogrodowego domku dla dzieci nie wymaga dzisiaj żadnych umiejętności konstruktorskich i praktycznie żadnego nakładu czasu i pracy, dzięki czemu jest dostępne dla każdego. Na rynku dostępne są gotowe domki w różnych rozmiarach i kolorach, wykonane z różnego rodzaju materiałów, wyposażone w dodatkowe elementy, takie jak wieżyczki lub zjeżdżalnie. Bogactwo ofert i dostępność domków w różnych cenach sprawia, że po porównaniu kilku propozycji bez trudu wybierzesz model, w którym Twoje dziecko spędzi niezapomniane chwile na zabawach z przyjaciółmi.

Domki dla dzieci: drewniane czy z tworzywa sztucznego?

Domek drewniany - Ogrodosfera

Domek drewniany dla dzieci

Klasyczne domki ogrodowe wykonane są z drewna i przypominają te, które większość z nas pamięta z własnego dzieciństwa. Estetyczne i trwałe, zapewniają dziecku bezpieczną zabawę w otoczeniu w pełni naturalnych surowców. Domek drewniany łatwo dopasować do architektury ogródka, a w razie konieczności można go także be trudu odmalować lub przeprowadzić remont, wymieniając poszczególne elementy na nowe. Tego typu domek może służyć przez wiele lat, stając się miejscem zabaw kolejnych pokoleń.

Domek plastikowy dla dzieci

Domek plastikowy dla dzieci

Ciekawą alternatywą są ogrodowe domki dla dzieci z tworzyw sztucznych, które są godne polecenia przede wszystkim dla młodszych dzieci, którym zapewniają pełne bezpieczeństwo. Bezpieczne środowisko zbaw łatwo osiągnąć dzięki właściwościom tworzyw sztucznych, które dają się łatwo formować w zaokrąglone, przyjazne dzieciom kształty. Domki najczęściej wykonane są z tworzyw w jasnych, często wręcz jaskrawych kolorach, co niekoniecznie wkomponowuje się w estetykę ogrodu, ale z pewnością zyska uznanie najmłodszych. Domki z plastiku są lekkie i łatwe w montażu, dzięki czemu łatwo je ustawić w dowolnym miejscu, a w razie potrzeby przenieść do nowe lokalizacji. Łatwe w utrzymaniu, nie wymagają zabiegów konserwacyjnych, a ich czyszczenie można ograniczyć do spłukania zimną wodą. Warto pamiętać, że domki ogrodowe z tworzyw sztucznych są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne i w przeciwieństwie do drewnianych, bardzo często nie nadają się do dalszych napraw.

W gąszczu ofert cenowych

Ceny domków ogrodowych wahają się granicach od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Najprostsze, wykonane z tworzywa sztucznego domki można kupić już za ok. 400- 500 zł, a kwocie ok. tysiąca złotych można dostać domek wyposażony w dodatkowe atrakcje, takie jak plastikowa zjeżdżalnia lub drabinka. Planując zakup domku drewnianego musimy liczyć się z wydatkiem przekraczającym kwotę 600 zł, a w cenie ok. 1-2 tysiąca złotych można nabyć wersję z dodatkowym gankiem lub tarasem, a także ze ścianką do wspinaczki lub drabinką. Pomimo wyższej ceny domki drewniane mają tą zaletę, że mogą być używane przez wiele lat.

mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również
Wakacje - jak dla kogo