Oczyszczanie na wiosnę

Dieta - oczyszczanie organizmu na wiosnę

Wraz z ładną pogodą i dużą ilością słońca nabieramy chęci do zrzucenia kilogramów, które nagromadziły się w naszym organizmie podczas zimy. W swojej nowej diecie warto uwzględnić produkty oczyszczające organizm z toksyn, co znacząco poprawi nasze zdrowie i samopoczucie.

Podstawą diety zarówno oczyszczającej, jak i odchudzającej jest zrezygnowanie z produktów szkodliwych. Głównie należy do nich żywność przetworzona, czyli gotowe dania, parówki czy konserwy, zawierające konserwanty w dużych ilościach oraz znaczący nadmiar soli. W trakcie diety należy również zrezygnować ze stołowania się w restauracjach. Do jedzenia dodaje się w nich bardzo dużo soli i glutaminianu sodu, a na domiar złego najczęściej używa się gotowych zup czy sosów z proszku. Dotyczy to zwłaszcza restauracji fast food’owych.

Kolejną grupą produktów, z których należy zrezygnować są słodycze. Jest to oczywista podstawa każdej diety, jednak nie każdy wie, że przyczyną ich szkodliwości nie są kalorie. Słodycze składają się z cukrów prostych, które bardzo szybko po spożyciu powodują wyrzut insuliny. Powoduje to prawie natychmiastowy transport glukozy do komórek a tym samym sprzyja odkładaniu się tłuszczu. Dla osób, którym zależy na tym, by przeprowadzić detoks zaleca się zrezygnowanie z „czerwonego mięsa” i zastąpienie go drobiem czy rybami. Najlepiej, aby przyrządzane były na parze, dzięki czemu nie stracą cennych wartości odżywczych oraz nie będą w sobie zawierały substancji rakotwórczych powstających podczas smażenia.

Poza rezygnacją ze smacznych, ale szkodliwych produktów, warto wprowadzić do swojej nowej diety produkty sprawiające, że zostanie przeprowadzona detoksykacja organizmu. Są to przede wszystkim owoce i warzywa zawierające dużo antyoksydantów. Należą do nich winogrona, buraki, cytrusy czy orzechy. Sałatki można obficie polewać oliwą z oliwek. Trzeba pamiętać jednak o tym, że nie nadaje się ona do smażenia, ponieważ cechuje się niską temperaturą spalania. Dla dobrego oczyszczania warto zamienić herbatę czarną na zieloną. Jeśli nie przepadamy za jej smakiem, możemy spróbować yerby mate. Oprócz antyoksydantów powinno się wprowadzić do diety dużo błonnika, który oczyszcza jelita z resztek. Chleb pełnoziarnisty czy płatki owsiane z mlekiem są idealnym jego źródłem, a przy okazji są bardzo smaczne.

Aby skutecznie przeprowadzić detoks organizmu można również zainwestować w suplementy diety takie jak Detox + Cholester, przeznaczony dla osób o podwyższonym cholesterolu, którym zależy na pozbyciu się toksyn z organizmu, a także na poprawieniu swojego lipidogramu. W swoim składzie zawiera on chlorellę oraz pokrzywę zwyczajną. Chlorella, będąc antyoksydantem, oczyszczania organizm, a ponadto poprawia funkcjonowanie wątroby. Pokrzywa z kolei ma właściwości drenujące, co oznacza, że wspomaga pozbywanie się niepotrzebnej wody oraz toksyn organizmu.

Oczyszczanie organizmu może okazać się bardzo dobrą okazją do wypróbowania nowych produktów. Dzięki temu możemy znaleźć takie, które nam smakują i na stałe wprowadzić je do naszej diety, aby oczyszczać swój organizm nie tylko na wiosnę, ale też przez cały rok.

mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również