Podróż samolotem z dzieckiem? Żaden problem!

Podróż samolotem z dzieckiem

WSPÓŁPRACA | Wbrew obawom wielu rodziców, podróż samolotem z dzieckiem, nawet tym najmniejszym, nie musi wiązać się z problemami. Co więcej – od lat przewoźnicy lotniczy robią wszystko, aby młodzi podróżnicy czuli się na pokładzie ich maszyn jak najlepiej, ponadto uprzyjemniają podróż ich rodzicom – na przykład stosując niższe stawki za bilety dziecięce, a czasem wręcz przewożąc najmłodszych pasażerów za darmo. Na którego z przewoźników warto się zdecydować?

Pierwsze wakacje z dzieckiem – zadbaj o miłe wspomnienia

W życiu każdej rodziny pierwsze wakacje z dzieckiem to wydarzenie szczególne. A jeśli będą to wakacje zagraniczne, wówczas warto zadbać o to, aby mieć z nich jak najlepsze wspomnienia. Najlepiej zdecydować się na loty bezpośrednie na miejsce docelowe. Wszelkie przesiadki po drodze mogą być uciążliwe, zwłaszcza, jeśli na kolejny samolot trzeba czekać kilka godzin. O ile w przypadku niemowlaka może ono spokojnie przespać ten czas, to każdy rodzic wie doskonale, że starsze dziecko będzie się nudzić i trzeba mieć na nie cały czas oko. Jeśli leci się na zorganizowane samodzielnie wakacje – co ostatnio jest coraz bardziej popularne – dobre i tanie loty bezpośrednie można znaleźć dzięki serwisowi Fru.pl. Warto od razu zauważyć, że „tanie” nie oznacza wcale niskiego standardu. Zarówno tani przewoźnicy, jak i ci drożsi, umożliwią np. wniesienie na pokład wózka spacerowego w cenie biletu. Można dzięki temu w trakcie lotu ukołysać dziecko do snu. Wiele linii prowadzi też na pokładzie sprzedaż posiłków przygotowanych specjalnie dla dzieci w różnym wieku.

Lot z dzieckiem – taniej i wygodniej niż normalnie!

Gdy udajemy się na pierwsze wakacje z dzieckiem, które nie przekroczyło jeszcze wieku dwóch lat, możemy spodziewać się miłej niespodzianki – bilety dla takich młodych pasażerów są znacznie tańsze niż w przypadku osób dorosłych, ponadto na lotnisku mogą znajdować się oddzielne punkty odprawy dla rodzin, dzięki czemu nie trzeba stać w długiej kolejce. W zależności od przewoźnika różnią się jednak reguły dotyczące wnoszenia na pokład nosidełek czy fotelików, warto więc sprawdzić przy wyborze lotu, jakie zasady obowiązują u danego. Dzięki wspomnianemu serwisowi Fru.pl zadanie to jest znacznie ułatwione – na jednej stronie zebrane są reguły przewożenia dzieci u przewoźników. Wygodne zestawienie uwzględnia zarówno tanich – jak Ryanair i WizzAir, a także Lufthansę czy LOT. Jeśli zastanawiasz się, kto będzie najlepiej pasować do twoich wakacyjnych planów, więcej informacji uzyskasz w Centrum Rezerwacji FRU.PL.

Wakacje z dzieckiem to wspaniała przygoda dla całej rodziny i warto zacząć tą przyjemność od wygodnego lotu na miejsce. Dzięki znajomości zasad przewożenia dzieci u przewoźników, wakacyjny relaks rozpocznie się już od wejścia na pokład samolotu.

mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również