Rozwijalnia Kobiet – jak dbać o własny biznes?

Jak rozwijać własny biznes

RELACJA | Świetna energia, dobra atmosfera, wzajemna pomoc i efekty w postaci wiedzy, jak dbać o własny biznes. Tak wyglądają spotkania w kobiecym gronie, organizowane przez Rozwijalnię Kobiet w okolicach Poznania.

Jak widać, babskie wyjście to nie tylko pogaduchy przy kawie, choć i tego nie zabrakło. Trzy, cztery godziny w miesiącu – tyle potrzeba, aby dostać porządną dawkę motywacji, poszerzyć swoją wiedzę w zakresie podstaw marketingowych związanych z prowadzeniem własnej firmy, poznać ciekawe osoby i nawiązać efektywne znajomości.

Kobiety Rozwijalni

Zostawiają codzienne obowiązki, dzieci, gotowanie, sprzątanie, w końcu mają tego wystarczająco dużo na co dzień. Zwykle podjęły już pierwsze kroki aby rozwinąć własny biznes albo myślą o tym, jak obrócić pasję w firmę.

Raz w miesiącu mają swój dzień. Specjalnie dla nich stworzony program warsztatów rozwojowych odpowiada na podstawowe pytania, jak przygotować się do prowadzenia firmy, na co zwracać uwagę promując własny biznes, co to znaczy dobra komunikacja w biznesie czy jak rozmawiać z firmą IT. Wachlarz jest szeroki, a najważniejsze podczas spotkań jest praktyczne podejście trenerów i poziom zajęć dostosowany do uczestniczek.

Własny biznes – próbuj, działaj, nie stój w miejscu

Rozwijalnia Kobiet pierwsze kroki postawiła rok temu, w kwietniu 2016. Dziś idea Ani Diller, autorki Rozwijalni, łączy kilka podpoznańskich miejscowości i kilkadziesiąt, jeśli nie kilkaset, kobiet chcących rozwijać własny biznes. To miejsce na wymianę doświadczeń, networking i wsparcie.

Pięknie i gładko wszystko wygląda z boku, jakby toczyło się własnym życiem, jakby Rozwijalnia miała patent na… samorozwój. Jednak to, żeby firma, idea czy myśl miała szansę wykiełkować, a potem rozwijać się organicznie, wymaga dużej pracy.

Jak ona urosła (ta firma)!

Kiedy obserwujemy czyjś rozwój z boku, raz na jakiś czas, wtedy wyraźnie widzimy zmianę. To jak z dziećmi i z ciotkami, które oglądają je od święta. „Jak ona urosła!”. My mamy nie widzimy tego tak wyraźnie, ciągle to nasze małe Bąble, za to wiemy, ile codziennie wkładamy w to rośnięcie. Wiemy, ile dzieci od nas wymagają, że chorują, mają swoje zmartwienia, w których na bieżąco pomagamy. Wiemy, ile kosztuje nas to, żeby dziecko „tak ładnie wyrosło”.

Tak samo z firmą. Wymaga wysiłku, mrówczej, codziennej pracy. Kiedy miałam okazję chwilę porozmawiać z Anią, była pomiędzy jednym spotkaniem a drugim, z kalendarzem zapisanym po brzegi, z kolejnymi planami. Każda firma wymaga serca i pracy. Strategii, dzięki której wiesz, jak włany biznes powinien „się rozwinąć”.

Jak rozwijać kobiecy biznes?

Zatem – jeśli jesteś kobietą i myślisz o swoim biznesie jak o kolejnym dziecku, a potrzebujesz trochę wsparcia (wszystkie potrzebujemy, nawet jeśli na wieszaku wisi strój superwoman i mamy te wszystkie gadżety ułatwiające organizację życia codziennego), inspiracji, a może po prostu – odskoczni, zapisz się na warsztaty Rozwijalni Kobiet. Ciekawe spotkania w zaangażowanym gronie dadzą ci siłę do działania.

Ja wybierałam się na spotkanie prawie rok. I pewnego dnia postanowiłam, że już nic mi nie przeszkodzi, idę i koniec. I mimo że z dzieckiem (córka całkiem fajnie spędziła czas na placu zabaw), dotarłam. Rzuciłam wszystko inne – czasami trzeba, czasami warto. Zwłaszcza, kiedy mamy jasno sprecyzowany cel i brakuje tylko tej jednej małej kostki, żeby domknąć układankę. Polecam.

Więcej informacji i aktualny harmonogram spotkań Rozwijalni Kobiet na Facebooku.

 

mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również
Wakacje - jak dla kogo
  • Dziękuję Haniu za świetną relację:-) Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach…
    PS.Ptaszki ćwierkają, że niebawem Ty poprowadzisz warsztat dla uczestniczek Rozwijalni Kobiet:-)