Pokój dla dziewczynki

Wykończenia wnętrz

Średnio raz w roku robimy sobie mały remont. Jeśli nie jestem aktualnie w ciąży, znaczy to, że remont jest raczej kosmetyczny i polega głównie na odświeżeniu ścian, przemeblowaniu, cyklinowaniu podłóg, poprawieniu zniszczonego fragmentu sufitu lub jeszcze innych przyjemnościach.

W ubiegłym roku wzięliśmy się w końcu za naprawienie pęknięć w szczytowej ścianie i idąc za ciosem, pociągnęliśmy na biało prawie całą przestrzeń. Poza jednym pokojem – królestwem Młodej, która chroniła jak lwica własnej twórczości zdobiącej ścianę i inne zakątki pokoju. A tam dziecinne gryzmoły długopisem, które utworzyły obraz na kształt Matki Boskiej z Dzieciątkiem, dalej dwa tukany, małpki, barwny słoń z czarną nogą zakolorowaną niezmazywalnym markerem (pozostałych nóg nie udało się zakolorować, bo mama kategorycznie zabroniła), tudzież inne ciekawe wytwory kreatywnych dziecięcych rączek.

Poza tym mebelki, które noszą na sobie ślady Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, niezliczonej ilości wizyt u lekarza i świadczą o dobrym sercu i dzielności małego pacjenta, podłoga pamiętająca zabawę w dinozaury w postaci naklejek, których klej za nic w świecie nie chce puścić, pudła z Tylko Bardzo Ważnymi Rzeczami, których nie wolno wyrzucać, stosy obrazków, gromady kucyków,  parkingi dla samochodów odziedziczonych po bracie, półki ze skarbami, maskotki zajmujące niemal każdy kąt, do tego bransoletki, lakiery, cienie, zestawy fryzjersko – kosmetyczno – lekarskie, komplety strojów na bale o przeróżnej tematyce, przegląd plecaków i torebek na różne okazje i dostosowane do grupy wiekowej. Słowem – miejsce, które wymaga SZCZEGÓLNEJ uwagi i dziecko, które dojrzało do zmiany.

Pokój dla dziewczynki

Przygotowujemy się do remontu już od kilku miesięcy. Wybieramy meble odpowiednie dla młodej panny. Oglądamy toaletki, szukamy inspiracji na zorganizowanie miejsca do spania, zabawy, pracy, strojenia się i odpowiedniego kąta na hobby – malowanie, szycie, zdobienie. Śledzimy co nowego w temacie wykończenia wnętrz. Ma być pięknie, jasno, przytulnie i praktycznie. Ma być odpowiednio dla 8 – latki i jednocześnie dorośle jak dla nastolatki. Ma się wszystko pomieścić.

Tylko miejsca mało

Jak przygotować pokój dla dziewczynki, w którym ma być jej małe – wielkie królestwo? Jak zaplanować zmiany, żeby nowe miejsce spełniało wszystkie funkcje?

Pokój jest niezbyt ustawny – wąski i długi. A potrzeb całe mnóstwo! To będzie wyzwanie, żeby na kilkunastu metrach kwadratowych stworzyć niezwykłe królestwo dla niezwykłej indywidualistki, które będzie spełniało wszystkie funkcje użytkowe i nie zabierze całej przestrzeni.  W takich chwilach brakuje mi trochę możliwości, jakie dałby duży dom. Najlepiej na wsi i z ogrodem, z dwoma kasztanami przed wejściem. Kiedyś marzyłam o takim, potem o poddaszu ze skosami. I kiedy udało mi się to drugie marzenie spełnić, nasze maleńkie 16m nauczyło nas, że rzeczywistość i świat marzeń to jednak dwa różne światy. Dopiero kiedy marzysz, a jednocześnie bierzesz pod uwagę rozsądne za i przeciw, możesz świadomie dążyć do tego, co chcesz. Inaczej łatwo wpaść w pułapkę, rozczarować się i zamiast cieszyć się sukcesem, martwisz się o wszystko inne.

I dlatego tak długo myślimy o remoncie w pokoju Księżniczki. Bo z samych marzeń nie utkamy najlepszego rozwiązania na pokój dla dziewczynki.

Fot. pixabay.com

mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również
Wakacje - jak dla kogo