Przełam się i skocz ze spadochronem – teraz to nie takie trudne!

Skoki spadochronowe w tandemie

Masz ochotę na coś niecodziennego? Szukasz sposobu na przełamanie swoich słabości i przetestowanie odwagi? Skocz ze spadochronem! Sprawdź ofertę skoków tandemowych, bo to dzięki nim możesz bez problemu przeżyć coś niezwykłego.

Do skakania ze spadochronem wcale nie trzeba specjalnego przygotowania – nie musisz brać udziału w długotrwałych szkoleniach, treningach czy też w badaniach lekarskich. Po prostu rezerwujesz skok, zgłaszasz się na lotnisko, przechodzisz 15-minutowy instruktaż i odbierasz gogle i kombinezon, aby następnie wkroczyć do samolotu i rozpocząć swoją przygodę. Przed tobą niezwykłe emocje, których nie doświadczysz w żaden inny sposób!

Czy skoki tandemowe są bezpieczne?

W skokach tandemowych, jak mówi ich nazwa, biorą udział dwie osoby jednocześnie – jest to tandem pilot, najczęściej doświadczony instruktor spadochroniarstwa, który ma na swoim koncie tysiące skoków, a także pasażer, którym możesz zostać i ty. Do skoków wykorzystuje się specjalne spadochrony tandemowe oraz automaty oraz mocne uprzęże łączące pilota z pasażerem. Za techniczną stronę przedsięwzięcia odpowiedzialny jest pilot, dlatego nie trzeba się niczego obawiać.

Nie ma również wielu przeciwwskazań – najważniejsze to waga powyżej 100-120 kilogramów (jest to zależne od rodzaju wykorzystywanego sprzętu), wzrost poniżej 120 centymetrów, a także poważne schorzenia układu sercowo-naczyniowego, oddechowego, epilepsja, uszkodzenia kręgosłupa. Skakać można niezależnie od wieku – dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia muszą przedstawić upoważnienie od rodzica lub opiekuna.

Jaki skok w tandemie wybrać?

Obecnie skoki spadochronowe w tandemie są dostępne w kilku różnych wariantach – można wybrać zasadniczo skok z 3000 metrów lub z 4000 metrów. Warto zdecydować się na ten z wyższej wysokości. Dlaczego? Ponieważ wtedy można aż przez 60 sekund spadać w przestworzach bez otwartego jeszcze spadochronu. Jest to najbardziej emocjonujący moment, ponieważ wtedy spada się z prędkością nawet 200 kilometrów na godzinę. Po osiągnięciu odpowiedniego poziomu otwiera się czasza spadochronu i następuje powolne opadanie aż do miękkiego lądowania.

Do swojego skoku tandemowego można też wykupić opcję wideorejestracji – polega ona na wykonaniu zdjęć i filmu przez dodatkowego skoczka, który ma sprzęt zamontowany na kasku. Oznacza to wyższy wydatek, ale też warto się na niego zdecydować, ponieważ można mieć niecodzienne pamiątki ze swojego wyczynu.

Gdzie wykupić skok w tandemie?

Ceny skoków w tandemie nie są wcale takie wysokie – za ten z 3000 metrów trzeba będzie zapłacić około 500 złotych, natomiast za ten z 4000 metrów około 700 złotych. Dodatkowy wydatek na wideorejestrację to około 250 złotych. Można też wykupić skok na prezent – wystarczy tylko wybrać voucher upominkowy, a wtedy osoba obdarowana będzie mogła samodzielnie wybrać sobie odpowiadający jej termin.

Skoki spadochronowe są organizowane na terenie całej Polski. Na niezwykłe emocje zawiązane ze skokami zaprasza Szkoła Spadochronowa „Skydive” z Kruszyna pod Włocławkiem, która również oferuje je w Przasnyszu, Pruszczu Gdańskim oraz w Gliwicach.

Artykuł powstał przy współrpacy ze Skydive.pl

mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również
  • Ja na początek proponuje skok tandemowy, a dopiero później samemu skakać, oczywiście po odpowiednim szkoleniu. Najważniejsze jest to, żeby się nie śpieszyć. Lepiej zrobić coś dwa razy i nauczyć się wszystkiego dobrze, niż popełnić głupi błąd, który może źle zaowocować.

    • MamaFit

      Pewnie, nie ma co szarżować. To nie żarty. Ja sama nie wiem, czy się kiedykolwiek odważę, choć wrażenia są na pewno niezapomniane…