Wózki wielofunkcyjne dla dziecka – jak wybrać najlepszy?

Wózki wielofunkcyjne dla dziecka

WSPÓŁPRACA | Wózki wielofunkcyjne to bardzo praktyczne rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością wśród rodziców. Nic dziwnego. Tego rodzaju wózek może z powodzeniem służyć także jako gondola dla dziecka czy też spacerówka. Sprawdzi się zarówno w miastach jak i na obszarach wiejskich.

Na rynku pojawiło się w ostatnich latach wiele różnych modeli takich wózków, dlatego wybór może być trudny. Na co przede wszystkim zwracać uwagę podczas podejmowania decyzji o zakupie wózka wielofunkcyjnego?

Praktyczne i wielofunkcyjne wózki dziecięce

Wózek mima

Jak już zostało wspomniane wcześniej, wózki wielofunkcyjne są bardzo praktyczne ze względu na mnogość funkcji, które mogą spełniać. Jest to na pewno ich ogromną zaletą, jednak jest to również powodem, przez który wózki takie charakteryzują się dosyć dużą masą.

To może być problematyczne zwłaszcza dla osób, które ze względu na lokalizację mieszkania oraz brak windy zmuszone są do wnoszenia wózka po schodach na wysokie piętra. Nasz pierwszy wózek – super wygodny, miękki, z gondolą i spacerówką, ważył tyle, że wnosiłam najpierw gondolę z dzieckiem, a potem „podwozie”. Uwaga na nadgarstki – moje dostały w kość (więc kiedy zaczynają pobolewać, lepiej zaopatrzyć się w opaskę usztywniającą). Jednak nie zamieniłabym go na żaden lżejszy – komfort jazdy był dla mnie zdecydowanie najważniejszy.

Wózki dziecięce marki mima mogą również spełniać funkcję fotelika samochodowego dla dziecka. Jest to znakomite rozwiązanie dla wszystkich rodziców, którzy zmuszeni są do częstych podróży – na przykład kiedy codziennie zawozisz malucha do babci i z powrotem. Twój komfort podróży zależy także od komfortu dziecka. Pociecha, która w samochodzie będzie odczuwać dyskomfort z powodu niewygodnej pozycji, będzie się skarżyć i płakać. Funkcjonalne wózki dziecięce gwarantują jednak, że każde dziecko odbędzie nawet najdłuższą podróż w bardzo komfortowych warunkach.

Wózki dziecięce a poruszanie się po trudnym terenie

Małe dzieci potrzebują dużo ruchu na świeżym powietrzu. Jednym z najpopularniejszych sposobów na zapewnienie im tego jest zwykły spacer. Nie każdy rodzic ma jednak do dyspozycji długi chodnik, który idealnie sprawowałby się właśnie w tej roli. Sytuacja ta ma najczęściej miejsce na obszarach wiejskich, gdzie przeważają drogi gruntowe. Głównym problemem prowadzenia wózka dziecięcego po takiej drodze jest klinowanie się kół wózka w każdej napotkanej dziurze. Wózki dziecięce mima pozwolą jednak na swobodne spacerowanie nawet pod drogach gruntowych, dzięki charakterystyce kół, które znajdują się na wyposażeniu wózka. Koła te są szerokie i masywne, co zapobiegnie klinowaniu się na nierównej drodze, a duże opony zamortyzują związane z tym wstrząsy, dzięki czemu dziecko będzie mogło spokojnie spać nie odczuwając napotykanych po drodze nierówności.

Wózki wielofunkcyjne dla dziecka

Funkcjonalne wózki wielofunkcyjne – jakie marki są najpopularniejsze wśród rodziców?

Rodzice z całego świata decydują się na zakup wielofunkcyjnych wózków dziecięcych najróżniejszych marek. Do jednej z najpopularniejszych należą wózki marki bumbleride oraz mima. Wózki dziecięce obu marek charakteryzują się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz bardzo wysoką jakością wykonania. Tym, co jednak przede wszystkim charakteryzuje wózki tego rodzaju to niska cena w stosunku do oferowanej jakości. Nie bez znaczenia pozostają również atrakcyjne dodatki, w które wyposażona jest większość modeli wózków obu marek. Mowa tutaj przede wszystkim o bardzo funkcjonalnym koszyku na artykuły, które są niezbędne w trakcie opieki nad maluchem oraz torba, które umożliwia przenoszenie na przykład mleka.

Modne wózki dziecięce mina wyróżniają się na tle innych wózków dziecięcych dostępnych na rynku również wyglądem. Wózki tej marki w porównaniu z innymi modelami, które dostępne są na rynku, prezentują się znakomicie. Nie sposób nie wspomnieć również o pokrowcach przeciwdeszczowych, w które wyposażona została większa część modeli wózków mima. Doskonale chronią one dziecko przed deszczem oraz wiatrem, a dodatkowo pozwalają na utrzymanie stałej temperatury w wózku, co chroni przez przeziębieniem. Dodatkowo pokrowiec można założyć nawet w przypadku zamiany wózka wielofunkcyjnego w spacerówkę. Modne wózki dziecięce mima posiadają również bardzo łatwy system montażu i demontażu różnych akcesoriów, co stanowi dodatkowe ułatwienie dla rodziców podczas spacerów czy podróży.

Wózki wielofunkcyjne do zadań naprawdę specjalnych

Powiedzmy sobie szczerze – wielofunkcyjny komfortowy wózek to już połowa sukcesu. Ale co, jeśli wózek ma służyć nie tylko mamie i dziecku, ale dwójce, czy nawet trójce najważniejszych maluchów na świecie? Dobry wózek to prawdziwy skarb! Jeśli więc spodziewasz się bliźniaków czy trojaczków (tyle szczęścia naraz!!!) albo masz dziecko rok po roku i szukasz najlepszego rozwiązania zajrzyj tutaj. Zakup wózka dla dziecka to ważna decyzja. Udany wybór będzie ci pomagał przez najbliższe kilka lat.

Tagi :
mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również
Wakacje - jak dla kogo