Czy można nauczyć się języka angielskiego podczas grania w gry?

Jak nauczyć się języka angielskiego?

WSPÓŁPRACA | Znajomość języka angielskiego to współczesny priorytet otwierający wiele możliwości. Jak nauczyć się języka angielskiego? Wespół z zapotrzebowaniem na znajomość tytułowego języka rośnie także liczba ofert opiewających w profesjonalne kursy. Nowoczesne marki prześcigają się w kreowaniu propozycji, a ich podstawowym celem jest przygotowanie i wdrożenie efektywnych metod nauczania. Wiele z nich stanowią sposoby alternatywne, które cechują się ogromną skutecznością. Jedną z takich metod są gry. Wspomagają, aktywizują, sprawiają, że nauka może być atrakcyjna.

Jak nauczyć się języka angielskiego podczas grania w gry?

Gry, pozostając przede wszystkim zabawą, łączą przyjemne z pożytecznym. Coraz częściej stosowane jako istotny element programu edukacyjnego, pozwalają w przystępny sposób przyswoić nowe słówka, zwroty, przełamują strach przed językiem. Szczerze mówiąc, sama często poznaję nowe słowa, grając z dziećmi. Od czasu do czasu spoglądam z miłym zdziwieniem na syna, który grając w grę online, rozmawia po angielsku. I pomyśleć, że jeszcze kilka lat temu buntował się przed powiedzeniem czegokolwiek „po obcemu”. Oczywiście, gdyby TYLKO grał, nic dobrego by z tego nie wynikło, ale z pewnością gry mogą stanowić świetne urozmaicenie standardowych metod. Zwłaszcza, gdy przygotowują je profesjonaliści znający się na metodyce nauczania. A zwykłe, popularne gry, w które możemy zagrać w niedzielne popołudnie? Okazuje się, że też mogą pomóc nauczyć się języka angielskiego.

Planszówki i ich powrót do łask

W ostatnich latach powstało mnóstwo lokali oferujących możliwość gry w popularne planszówki. Moda z lat 80’ oraz 90’ zatoczyła spore koło, bowiem młodzież oraz osoby starsze chętnie w owym trendzie uczestniczą. Poza formą rozrywki planszówki mają ważny walor edukacyjny, pozwalający także na naukę języka, ponieważ wiele z gier planszowych funkcjonuje w języku angielskim. Taka forma to istne połączenie przyjemnego z pożytecznym. Dla przykładu warto posłużyć się popularną na całym świecie grą w scrable. Jej angielska odmiana coraz śmielej poczyna sobie na naszym rynku, a zainteresowanie ową wersją rośnie. Oczywiście istnieje mnóstwo innych gier planszowych w języku angielskim, których celem jest poszerzenie słownictwa. Nie należy zapominać także o grach komputerowych.

Gry komputerowe a nauka języka

Jeśli ktoś nie lubi namacalnego wariantu gry, a gustuje w wersji komputerowej, to jak się okazuje, także ma możliwość rozwijać swoje językowe kompetencje. Większość oficjalnych gier komputerowych na polskim rynku zawiera spolszczenie, jednak istnieją także te w języku angielskim. Dzięki wybranym grom możemy wzbogacić zasób słów czy fraz nabywając przy tym zupełnie nowe umiejętności, przełamując bariery. Każda forma jest dobra, o ile pozostaje skuteczna, a owe metody łączące w sobie wspomniane przyjemne z pożytecznym można zaobserwować również w ofertach  szkół językowych.

Lincoln – edukacja poprzez zabawę

Marka Lincoln skutecznie wdraża metody edukacyjne z wykorzystaniem zabaw. Profesjonalna kadra dba o każdy szczegół związany z nabywaniem umiejętności językowych. O efektywności owych działań świadczy doskonała renoma i rosnąca popularność marki. O szczegółach oferty można się dowiedzieć korzystając z oficjalnej strony internetowej – https://lincoln.edu.pl/.

mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również
Wakacje - jak dla kogo