Wysyłasz dziecko na ferie zimowe? Zobacz, jak je ubezpieczyć!

Jakie ubezpieczenie dla dziecka

Ferie zimowe za granicą? Wymarzony wyjazd w góry? Dziecko będzie zachwycone! Zanim jednak spakujesz jego walizki i odprowadzisz na lotnisko sprawdź jego ubezpieczenie.

Zadbaj o to, by odpowiednio ubezpieczyć malucha na wyjazd. Zobacz, jakie masz możliwości i która z nich zapewni dziecku najlepszą ochronę!

Czy zwykłe szkolne ubezpieczenie dla dziecka nie wystarczy?

Twoje dziecko posiada wykupiony podstawowy pakiet ubezpieczenia w szkole? Dobrze, ale to niestety za mało dla małych sportowców, tym bardziej w przypadku wyjazdów zagranicznych. Taka polisa najczęściej nie przyda się poza granicami kraju, mimo że teoretycznie działa również poza granicami szkoły i w czasie ferii. Dlaczego?

  • zazwyczaj jest to tylko ubezpieczenie NNW – nie obejmuje zatem kosztów hospitalizacji czy zakupu leków,
  • takie polisy najczęściej opiewają na niewielką kwotę – wystarczającą w przypadku niewielkich urazów, jednak nieopłacalną podczas zagranicznego wyjazdu,
  • niektóre z nich działają jedynie na terenie Polski – choć nie wszystkie,
  • szkolne polisy mają sporo wyłączeń. Nie obejmują np. zdarzeń, które miały miejsce podczas uprawiania sportu – nie sprawdzą się zatem na nartach.

Jakie ubezpieczenie dla dziecka

Karta EKUZ na feriach zimowych

Z pewnością słyszałeś o karcie EKUZ i o tym, że doskonale nadaje się na wyjazd za granicę. Oczywiście jest to dobre, podstawowe ubezpieczenie, chociażby z tego powodu, że jest darmowe. Pamiętaj jednak o tym, że tutaj również spotkasz się z szeregiem wykluczeń, gdyż taka karta zapewni maluchowi bezpłatny dostęp jedynie do tych usług, które są darmowe w tym konkretnym kraju – za wszystko inne zapłacisz z własnej kieszeni zupełnie tak, jak gdybyś nie miał żadnego ubezpieczenia.

EKUZ nie obowiązuje też w sytuacji, gdy dziecko zamierza uprawiać sport (np. jedzie na narty). Dlatego też znacznie lepszą opcję stanowi tutaj wykupienie osobnego ubezpieczenia KL, OC i NNW na zagraniczny wyjazd z zastrzeżeniem, że powinno obowiązywać także na stoku.

Dlaczego lepiej wykupić osobne ubezpieczenie na wyjazd?

Kupując dziecku osobne ubezpieczenie turystyczne na wyjazd, zyskujesz pewność, że jest w pełni chronione – a w razie ewentualnego wypadku, na pewno otrzyma dokładnie taką pomoc, jakiej potrzebuje i to bez żadnych dodatkowych kosztów.

W skład dobrego pakietu powinny wchodzić takie opcje, jak:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia – pokryje koszty leczenia, hospitalizacji oraz zakupu leków w sytuacji, gdy dziecko zachoruje bądź ulegnie wypadkowi,

Ubezpieczenie na ferie zimowe w górach

  • OC – jeśli Twoje dziecko wyrządzi na stoku krzywdę innej osobie, ubezpieczyciel poniesie jej koszty, chociażby wtedy, gdy maluch wjedzie na stoku w innego narciarza,
  • NNW – zapewni maluchowi świadczenie po doznanej wskutek wypadku krzywdzie,
  • assistance – zapewni pomoc podczas wypadku, do którego doszło za granicą,
  • ubezpieczenie bagażu – o zgubienie walizki na lotnisku nietrudno – szczególnie wtedy, gdy dziecko jest bez Ciebie, a opiekunka wycieczki ma pod opieką kilkoro dzieci,
  • ubezpieczenie na wypadek ratownictwa górskiego – zapewni Twojemu dziecku szybką i sprawną pomoc, gdy ulegnie wypadkowi w górach.

Zdecydowanie warto dmuchać na zimne. Nawet, jeśli wypuszczasz swoją pociechę na rodzimy wyjazd, warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie dla dziecka.

Artykuł powstał przy współpracy z KioskPolis.pl

Tagi : ,
mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również