Kurkuma, czyli ostryż długi – nie tylko przyprawa!

Kurkuma

Popularna w kuchni kurkuma to ostryż długi, zwany też ostryżem Zohary, kurkumą długą, ostryżem indyjskim, czy szafranem indyjskim. Ten pochodzący z Indii gatunek byliny to nie tylko przyprawa nadająca charakterystycznego smaku i złotego koloru. Dzięki swoim korzystnym dla zdrowia właściwościom stała się też głównym składnikiem niektórych suplementów diety.

Powiedz „do widzenia” dolegliwościom trawiennym

Głównym składnikiem suplementu diety Curcuma Allnutrition jest właśnie ekstrakt z ostryżu długiego (curcuma longa) – rośliny należącej do grupy imbirowatych, która naturalnie występuje w Indiach, a jej hodowla odbywa się w wielu innych krajach tropikalnych. W kuchni jest ona znana jako przyprawa o charakterystycznym smaku, jednak ma ona również korzystne właściwości dla zdrowie. Suplementacja Curcuma Allnutrition przyczynia się m.in. do przyspieszenia trawienia.

Szybsze trawienie dzięki Curcuma Allnutrition jest możliwe, ponieważ zawarty w suplemencie ekstrakt z ostryżu długiego sprawia, że drogi żółciowe stają się bardziej kurczliwe, a znajdująca się w nich ciecz krąży jest transportowana efektywniej. W rezultacie suplementacja Curcuma Allnutrition sprzyja szybszemu trawieniu, zapobiega problemom przewodu pokarmowego i pomaga w dolegliwościach dróg żółciowych. Nie bez przyczyny ostryż długi poleca się w przypadku zaparć, wzdęć, kamicy żółciowej czy nieprawidłowości w układzie trawienia.

Jeśli często dokuczają Ci po posiłku nieprzyjemne i krępujące gazy, wzdęcia i inne problemy gastryczne, Curcuma Allnutrition może pomóc w ich rozwiązaniu i w końcu zapomnisz o głodzeniu się z obawy przed perturbacjami w jelitach! To dzięki składnikom zawartym w ekstrakcie z curcuma longa, który usprawnia produkcję substancji odpowiedzialnych za trawienie.

Curcuma Allnutrition

Curcuma Allnutrition

Curcuma Allnutrition nie tylko na trawienie

Dzięki szybszemu trawieniu czujesz się lepiej, a Twój żołądek Ci nie dokucza. Korzystnych właściwości suplementu diety Curcuma Allnutrition jest jednak więcej, ponieważ ma on również pozytywny wpływ na samopoczucie. To zasługa podwyższonego stężenia wielonienasyconego kwasu DHA, który wzmacnia i zabezpiecza komórki nerwowe. Kiedy jest go za mało, pogarsza się nastrój, a w skrajnych przypadkach może się pojawić depresja.

Mówiąc o korzystnych właściwościach Curcuma Allnutrition, warto przypomnieć, że wiele badań potwierdza antynowotworowe działanie ostryżu długiego. Korzystnie wpływa on na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia choroby nowotworowej, szczególnie jeśli chodzi o nowotwory nerki, płuc i piersi. Niektóre badania wykazały również przeciwcukrzycowe właściwości ostryżu długiego.

Curcuma Allnutrition ma w sobie coś ciekawego dla osób budujących masę mięśniową. Chodzi o szybszą syntezę białek, która jest możliwa dzięki temu, że zawarty w suplemencie ekstrakt z ostryżu długiego poprawia trawienie protein. Z kolei osoby odchudzające się powinny ucieszyć się z obecności piperyny w Curcuma Allnutrition – składnika odpowiedzialnego za podwyższoną termogenezę organizmu, który podwyższa wydatki energetyczne organizmu, a więc przyspiesza spalanie.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem www.sfd.pl.

Pamiętaj, że żaden suplement nie zastąpi zdrowego, zbilansowanego odżywiania i aktywności fizycznej!

Przy okazji dla zainteresowanych polecam również kompendium wiedzy nt. Białka

Tagi : ,
mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również