Naturalne suplementy diety

Wiele osób bezskutecznie walczy o szczupłą sylwetkę, diety cud przeplatając z efektem jojo. Masz ten sam kłopot? Często nadprogramowe kilogramy wiążą się z zaburzeniami trawienia i, jeśli nie wynikają one z choroby jelit, a jedynie złych nawyków żywieniowych, to receptą jest racjonalna zmiana diety, najlepiej pod okiem dietetyka. Dodatkowo, zmiana stylu życia na bardziej zdrowy i świadomy pomaga w powrocie do formy i dobrego samopoczucia. Sprzymierzeńcem są też naturalne suplementy diety takie jak błonnik witalny czy młody zielony jęczmień.

Dlaczego błonnik witalny jest ważny dla funkcjonowania organizmu?

Wraz z pokarmem przyjmujemy wiele szkodliwych substancji konserwujących, które muszą być zneutralizowane przez organizm i wydalone. Podobnie rzecz ma się z wdychanymi i pochłanianymi przez skórę szkodliwymi substancjami. Do tego dochodzą jeszcze przyjmowane w nadmiarze węglowodany, z którymi musi poradzić sobie wątroba i trzustka, a także tłuszcze, które odkładają się w komórkach skóry.

Nie zawsze jednak organizm w odpowiednim tempie przetwarza przyjmowane pokarmy. Czasem po prostu nie nadąża za tempem, w jakim następuje podaż kolejnych kalorii. I tu z pomocą przychodzi błonnik witalny. Stworzony z naturalnych składników, takich jak babka płesznik czy babka jajowata, skutecznie neutralizuje toksyny, pomagając w trawieniu i tworzeniu korzystnej flory bakteryjnej w jelitach. Tym samym przyczynia się również do lepszej pracy innych układów.

Zdrowy błonnik witalny pomoże Ci w walce o idealną sylwetkę

Wiele osób ma dość łykania pigułek i szuka suplementów diety, które są w 100% naturalne. Zdrowy błonnik witalny nie jest cudownym środkiem na odchudzanie, jednak poprzez oczyszczanie jelit z zalegających w nich złogów, może ten proces wspomagać. Nie prowadzi wprawdzie do metabolizowania tłuszczu, ale ogranicza jego wchłanianie. Obniża również poziom cukru we krwi. Najlepiej działa w połączeniu z racjonalną dietą opartą o wszystkie niezbędne składniki odżywcze, a także aktywnością fizyczną.

Do zdrowia na skróty?

Niestety, (a właśnie, że „stety”!) jeśli chcesz być zdrowa i czuć się dobrze w swojej skórze, tu nie ma drogi na skróty. Świadomość swojego ciała, tego co nam służy, a co niszczy jest elementarna. Zdrowie to duży projekt, nie wystarczy miesięczna akcja ani tym bardziej żadne „cudowne” środki, które mają zaczarować twoje dotychczasowe życie. Suplementy diety, jak sama nazwa wskazuje, mają uzupełniać regularne, zbilansowane posiłki. Zawsze warto też skonsultować się ze specjalistą. Jeśli próbowałaś już wszystkiego i generalnie, żyjesz całkiem zdrowo i aktywnie, a nadal borykasz się z nadprogramowymi kilogramami, warto zasięgnąć porady dietetyka, alergologa, gastrologa czy szerzej – specjalisty chorób metabolicznych.

Fot. Katarzyna Nogacka Fotogirafia

Błonnik witalny naturalnym suplementem w profilaktyce chorób układu trawiennego i krążenia

Szczególną zaletą błonnika witalnego jest jego działanie służące prawidłowej pracy układu trawiennego. Zatem jest naturalnym suplementem, który działa pozytywnie w profilaktyce raka jelita grubego, a także zapalenia wyrostka robaczkowego. Jak wiadomo zapalenie wyrostka robaczkowego, jest wynikiem zalegania treści pokarmowej i zamknięcia światła jelita ślepego, co prowadzi do ostrego bólu i konieczności jego usunięcia. Regularnie spożywany błonnik witalny, dzięki swoim właściwościom może temu zapobiegać. Ponadto obniża ciśnienie, tym samym działa również w profilaktyce choroby wieńcowej serca.

Co zamiast błonnika?

Wśród suplementów diety na uwagę zasługuje nie tylko błonnik witalny. Naturalnym suplementem diety, na który także warto zwrócić uwagę, jest młody zielony jęczmień. Polecany jest jako alternatywa dla błonnika witalnego, szczególnie dla osób, które z powodu cukrzycy nie mogą go spożywać. Zawiera kompleks witamin z grupy B, a także witaminy C i E.

Ponieważ zawiera bardzo duże pokłady tych witamin, można go spożywać jedynie 2 g dziennie, w postaci napoju wypijanego rano przed śniadaniem oraz wieczorem po kolacji, podobnie jak w przypadku błonnika witalnego. Nie można ich rzecz jasna stosować jednocześnie i trzeba wybrać jeden spośród nich. Ich działanie jest tożsame, choć w przypadku młodego jęczmienia mamy jeszcze do czynienia z podażą witamin. Jeśli zatem cierpi się na ich niedobory, można wybrać właśnie młody zielony jęczmień.

Doskonałym suplementem diety jest również Garcinia Cambogia, czyli owoc cytrusowy, który ma szczególne właściwości oczyszczające organizm i wspomagające w procesie odchudzania. Podobnie jak inne naturalne suplementy diety ma działanie obniżające apetyt, zatem łatwiej jest stosować racjonalną dietę i nie ulegać pokusom.

Zdrowe suplementy diety wpływają pozytywnie nie tylko na metabolizm, ale również wygląd i kondycję skóry. Zatem polecane są również dla osób, które borykają się z problemami skórnymi. Można więc pozbyć się niechcianych wykwitów skórnych. Za korzystny wpływ na skórę odpowiada naturalny zielony barwnik – chlorofil.

Artykuł powstał przy współpracy z enaturalnie.pl

mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również