Aktywny relaks nad polskim morzem

Aktywny wypoczynek nad morzem

WSPÓŁPRACA | Morze Bałtyckie odwiedzamy prawie co roku, niezmiennie zachwycając się plażą, morzem i dostosowując do kaprysów pogody. Przez kilkanaście lat zwiedziliśmy całe wybrzeże, odwiedzając Hel, najdalej na północ wysunięty skrawek Polski w Jastrzębiej Górze, obserwując jak zmieniają się z roku na rok nasze ukochane klify w Rewalu czy wydmy w Łebie, pokazując dzieciom miejsca, które warto zwiedzić i docenić, dopóki jeszcze dzikie, piękne, takie prawie że tylko nasze. 

Te nasze nadbałtyckie wypady mieszamy od pewnego czasu z zagranicznymi wyjazdami w naprawdę piękne zakątki świata. Jest tak wiele cudownych miejsc! Ale to nad Bałtyk wracamy stęsknieni. To nasze morze kochamy najbardziej. Mimo że zimne, nieidealne, to ma w sobie niepowtarzalny urok. Z każdym rokiem obserwujemy co się zmieniło, jak się rozwija infrastruktura. Wiemy, jak to wyglądało 25 lat temu. Coraz bardziej jest z czego wybierać i często – wbrew obiegowym opiniom – można znaleźć ciekawe miejsce godne zagranicznego resortu. Choć oczywiście wiele jeszcze do zrobienia i to także zależy od samych turystów – pozostawione w piasku śmieci, niedopałki papierosów czy butelki… Przykre.

Wakacje w Mielnie

W Mielnie byliśmy dawno i tylko raz. Szybki weekendowy wypad z małym dzieckiem w szczycie sezonu. To były czasy, kiedy jeszcze wydawało nam się, że wystarczy przyjechać i miejsce zawsze się znajdzie. Hmm… No tak. Na miejscu zgodnie stwierdziliśmy, że tę jedną noc się przemęczymy 😉 Teraz jesteśmy wygodni i raczej staramy się planować wyjazdy i miejsca, w których się zatrzymujemy. Myślę, że Eden Spa warto wziąć pod uwagę – własne miejsca parkingowe, możliwość przyjechania do domków z psem i warunki dostosowane do zróżnicowanych potrzeb przyjezdnych. Wygląda na to, że każdy może znaleźć coś dla siebie, jeśli tylko są miejsca! 🙂

Dlaczego Bałtyk?

Wakacje nad morzem stwarzają wiele możliwości aktywnego spędzania czasu. Nad Bałtyk wybieramy się już nie tylko po to, żeby wygrzewać się do woli na ciepłym piasku, opalać i zażywać morskich kąpieli, ale także aby poprawić wydolność fizyczną organizmu i podreperować zdrowie. To właśnie nasze morze pozwala nawdychać się jodu. Powietrze daje szansę na regenerację, dobrze wpływa na układ oddechowy i nerwowy. Ale nie tylko. Bałtyk to przede wszystkim spacery nad brzegiem morza, a ruch na świeżym powietrzu jest zbawienny dla duszy i ciała. Warto dodać, że umiarkowany klimat jest odpowiedni dla osób w każdym wieku, zwłaszcza dla dzieci czy seniorów. A co robić w niepogodę, oprócz zwiedzania latarni, jedzenia ryb (najlepiej kupić rano świeżą belonę, dorsza albo flądrę wprost od rybaków i przyrządzić samemu! Choć są restauracje, gdzie naprawdę podają świeżą rybę) czy zakupów, co niekoniecznie wpływa na relaks? Na szczęście, coraz więcej obiektów hotelowych wzbogaca swoją ofertę o różne udogodnienia i propozycje dla przyjezdnych, dzięki czemu nawet w deszczowe dni dzieci się nie nudzą, a dorośli mogą poczuć, że są na wakacjach.

Aktywny relaks nad Bałtykiem

Chcąc aktywnie i komfortowo spędzić czas nad morzem bez względu na pogodę warto odwiedzić wspomniany kompleks hotelowy. Unieście, w którym jest on ulokowany, to niezwykle urokliwa część Mielna sprzyjająca wypoczynkowi. Położenie obiektu oraz bogata oferta wypoczynkowo – rekreacyjna sprzyja ruchowi zarówno na świeżym powietrzu, jak i podczas niepogody.  Weekend w Spa nad morzem w Eden Spa, a także dłuższy wakacyjny pobyt to doskonała okazja na aktywne wykorzystanie wolnego czasu. Kiedy pogoda dopisuje można do woli spacerować brzegiem morza, uprawiać nordic walking, a co odważniejsi mogą korzystać z dobrodziejstw orzeźwiających kąpieli morskich. Każdy, bez względu na wiek, na pewno z przyjemnością spędzi czas na krytej pływalni z podgrzewaną morską wodą, która jest znacznie przyjemniejsza niż chłodny Bałtyk. Amatorzy gier zespołowych mogą z kolei skorzystać z miejscowego zaplecza sportowego. Boisko do siatkówki plażowej to miejsce dla zapaleńców rywalizacji i dobrej zabawy!

Młodzi i starsi – aktywni przez cały rok

Wakacje nad Bałtykiem sprzyjają relaksowi i wzmożonej aktywności fizycznej. Dlatego każdą wolną chwilę warto wykorzystać zażywając ruchu na świeżym powietrzu. Spacer, lekki jogging brzegiem morza czy ćwiczenia oddechowe na plaży to ciekawa forma aktywności, na którą praktycznie każdy bez względu na wiek może sobie pozwolić. Niestety kapryśna pogoda czasami może przeszkadzać w tego rodzaju aktywnościach – nie powinno to jednak nikogo zniechęcać! Nawet jeśli pogoda nie dopisuje, z powodzeniem można uprawiać przeróżne sporty w zamkniętych obiektach. Pływanie czy gimnastyka pod okiem doświadczonego instruktora to jeden ze skutecznych sposobów na aktywne lato nad morzem. W Eden Spa zajęcia są prowadzone przez trenerów, którzy program zajęć dostosowują do możliwości osób zgłaszających się na zajęcia – zarówno dzieci, młodzież, dorośli czy też seniorzy mogą zadbać o formę fizyczną i wykonywać ćwiczenia dostosowane do wydolności ich organizmu. Latem nad Bałtykiem nie można się nudzić, a warto od czasu do czasu pozachwycać się pięknymi plażami.

Ja bym się skusiła, bo ostatnio byliśmy nad naszym morzem dwa lata temu. A żadne nie jest takie jak Bałtyckie. Po prostu. Bałtyk to Bałtyk 🙂

Tagi : ,
mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również
Wakacje - jak dla kogo
  • Karolina Orzechowska

    Też jadę do spa tylko my z dziećmi do Hotelu Lubicz w Ustce. Mają tam bardzo fajnie rozłożone atrakcje dla tych mniejszych i większych. Mam nadzieję, że podróż obędzie się bez niespodzianek. Nie mogę się doczekać relaksu w SPA. Oczywiście aktywnie planujemy zwiedzać Ustkę i mniejsze miesjcowości. Szkoda, że tak późno znalazlam Twojego bloga masz bardzo pyjemne wpisy.