Nowe kwalifikacje – kurs instruktora fitness

Nowe kwalifikacje - kurs instruktora

Współpraca | Kiedy wykonując swoją pracę mamy poczucie, że czegoś nam brak i nie jesteśmy z niej w pełni usatysfakcjonowani, zazwyczaj zaczynamy rozglądać się za czymś nowym. Zwykle momentem zwrotnym jet także macierzyństwo. Gdy pojawia się dziecko, zastanawiamy się jak pogodzić pracę z życiem rodzinnym. Pracę, która dałaby nam spełnienie, byłaby wyzwaniem i jednocześnie umożliwiła elastyczność zatrudnienia.

Kiedy nie czujemy się spełnieni i poszukujemy nowych wyzwań, warto wziąć pod uwagę może zupełnie nowy kierunek, o którym zawsze gdzieś po cichu marzyliśmy. Ciekawą opcją jest praca instruktora fitness, trenera na siłowni lub trenera personalnego – fascynująca, pełna wyzwań, odpowiednia dla osób, które lubią pracę z innymi, mają też odpowiednie warunki fizyczne i motywację do… motywowania. Aby móc rozpocząć nowy kierunek, konieczne jest  przejście odpowiednich kursów, szkoleń takich jak kurs instruktora fitness, podczas którego można nauczyć się wszystkich podstaw i praktycznych kwestii związanych z prowadzeniem zajęć i zdobywaniem kolejnych ćwiczących. Na kursie dowiemy się również jak ćwiczyć, aby wykonywane  ćwiczenia były najbardziej efektywne.

Nowe kwalifikacje i perspektywa rozwoju dają dużo siły i pozwalają realizować zamierzenia. Całkiem prawdopodobne, że po upływie jakiegoś czasu dotychczasowe dodatkowe zajęcie stanie się naszym podstawowym i zmienimy swoją stałą pracę na nową. Co zyskamy w ten sposób? Oczywiście nie tylko znacznie większą tężyznę fizyczną, ale i wartościowe zajęcie, o którym marzyliśmy od dawna. Satysfakcja, motywacja, chęć działania uskrzydlają i przynoszą kolejne sukcesy, bo znacznie chętniej wykonujemy czynności, które lubimy. A jeżeli dokonujemy czegoś, co sprawia nam przyjemność to też wszelki awans przychodzi nam znacznie szybciej.

Podsumowując, można powiedzieć tylko jedno – do dzieła! Nie pozostaje nic innego jak tylko korzystać z tych wszystkich możliwości, jakie dają nowe kwalifikacje, np. kurs instruktora fitness. Uzyskamy w ten sposób znacznie większe zadowolenie, zaangażowanie i spełnienie. I chodź na początku można mieć obawy przed zmianą, to ostatecznie – możemy tylko zyskać – nowe doświadczenie, wiedzę, możliwości.

Fot: pixmac.pl

mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również
Wakacje - jak dla kogo