Rodzinna zabawa, czyli Parki Rozrywki w Wielkopolsce

Rogowo

Zostało Wam jeszcze kilka dni niewykorzystanego urlopu? A może nie macie planów na weekend? Dzisiaj przychodzimy Wam z pomocą i prezentujemy, według nas, najciekawsze Rodzinne Parki Rozrywki w Wielkopolsce!

Przy braku czasu na zwiedzanie całego ZOO mogę szczerzę polecić obiekty na terenie Malta SKI. W okresie bezśnieżnym oferują oni także wspaniałe atrakcje dla rodziców i ich maluchów. Ogromny plac zabaw, na którym można spędzić miłe 30 minut. Po za tym, można przejechać się kolejką górską (jeden zjazd już od 7zł), torem saneczkowym (jeden zjazd 5zł), albo na pontonie z trasy narciarskiej (jeden zjazd 4zł). Jeżeli nie macie jak zabrać swojego sprzętu np. roweru to na miejscu macie do dyspozycji wypożyczalnie. Wjazd samochodem na teren obiektu jest płatny i kosztuje 3zł w dni powszednie, a 5zł w sobotę, niedzielę i święta za jedną godzinę postoju.

Wiecie jak dostać się do kompletnie innego klimatu bez drogich wycieczek, pośrednictwa biur podróży? Wystarczy, że odwiedzicie Palmiarnię! Mieści sie na końcu Parku Willsona, przy ulicy Głogowskiej. Polecam właśnie wejść wejściem od strony ulicy Głogowskiej i przejść cały park, ponieważ on sam jest urokliwy. Od 1 maja do 2 listopada Palmiarnia jest otwarta od wtorku do soboty w godzinach od 9:00 do 17:00, natomiast w niedziele i święta od 9:00 do 18:00. Ceny także nie są wygórowane; za bilet normalny zapłacimy 7zł, ulgowy- 5zł, a dzieci do lat 3- bezpłatnie. Po wyjściu z Palmiarni, po prawej stronie, polecam jeszcze odwiedzić plac zabaw, jak starczy sił :).

W Poznaniu występuje bardzo duża ilość zamkniętych placów zabaw, idealne rozwiązania w chłodne dni! Najbardziej rozwiniętą pod tym względnym firmą jest firma Aktiv. Ich parki zabaw można znaleźć w: Galerii Obornickiej w Poznaniu, C.H. Pajo w Luboniu, Pasaż Rondo (koło Selgrosa), GIANT MEBLE( ulica Krzywoustego 68). Ceny i godziny otwarcia są różne w zależności od obiektu, ale np. zabawa bez ograniczeń (do 5 godzin) kosztuje 25zł. Osobiście polecam jeszcze jeden plac zabaw- Fabryka Śmiechu: Michałek, mieszczący się na ulicy Świętego Michała 50.  Bilet niekończącej się zabawy kosztuje tutaj 24zł( w weekend- 34zł) i park otwarty jest od 10:00 do 20:00 w dni powszednie, a w weekendy od 9:30 do 20:30. Jest to największy park w jakim byłem w Poznaniu. Oferuje ogromny „małpi gaj” dla dzieci, po za tym dmuchany zamek, rozbudowaną strefę malucha i dwie trampoliny. Rodzice mogą uczestniczyć w zabawie z dziećmi, albo oglądać ich zabawę popijając kawę w kawiarence mieszczącej się w środku.

Dysponujecie większą ilością wolnego czasu i wyjazd poza Poznań to nie jest dla Was problem?

Na pewno warto odwiedzić Zaurolandię, która mieści sie w Rogowie(ok. 90km od Poznania). Dojazd zajmie ok. jednej godzinny ale wrażenia będą nie do zapomnienia. Znajdziemy w nim, na blisko 20ha, aż 80 naturalnej wielkości dinozaurów, których historię poznacie podczas 2 kilometrowego spaceru wzdłuż jeziora Rogowskiego. To wspaniała podróż w czasie. Park jest czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 9:00 do 18:00. Wejście na teren parku kosztuje 20 zł dla dzieci, ale w cenie biletu jest 5 atrakcji do wyboru z 7: zjeżdżalnie dmuchane, park linowy mały, łódeczki, kolejka elektryczna, labirynt, samochodziki elektryczne, karuzela) Bilet upoważnia do jednorazowego skorzystania z każdej  z 5 atrakcji. Dorośli zapłacą także 20 zł, ale w cenie biletu otrzymają kawę albo herbatę. Parking także jest płatny i kosztuje 5zł.

Trochę dalej, bo w Lubnicy w gminie Okonek, znajduje się park Owadogigant. Jest on parkiem edukacyjno – rekreacyjny, w którym można spotkać realistyczne modele owadów, wykonane w gigantycznym powiększeniu. Po za spacerem po ścieżce owadów, park oferuje: plac zabaw dla dzieci, kolejka linowa – tarzan, mini park linowy, dmuchaniec – duża zjeżdżalnia, dmuchaniec – warzywniak z przeszkodami, gokardy,  basen z łódkami, trampolina, odkopywanie płaskorzeźby, zabawa poszukiwacze owadów, płukanie złota, strzelanie z łuku, amatorski połów ryb, malowanie twarzy, zabawy: kółko-krzyżyk. To wszystko w cenie biletu który kosztuje 24zł(normalny) i 22zł ulgowy. Jest możliwość kupna także biletu rodzinnego za 75zł (dwie osoby dorosłe + dwoje dzieci). Park otwarty jest codziennie(niedziele i święta też) we wrześniu od 10:00 do 18:00, a w październiku od 10:00 do 17:00.

Jeżeli nie przepadacie za erą jurajską, ani za wielkimi robakami, to może zainteresuje Was kraina z opowieść o Lucky Lucku? W bardzo łatwy sposób możecie przenieść się w czasy kowbojów i Dzikiego Zachodu w Westerlandzie, który mieści się w Choczu(ok. 90km od Poznania). Można tam spędzić weekend z dala od zgiełku miast, na naturalnie pięknych terenach w otoczeniu jednego z największych kompleksów leśnych w Wielkopolsce. Bilet rodzinny kosztuje 20zł (2 osoby dorosłe + 2 dzieci). Dzieci do lat 7 wchodzą za darmo i parking dla samochodów także jest bezpłatny. Od maja do października Westerland jest otwarty od 10:00 do 18:00.

W pobliżu Poznania, w Pobiedziskach, znajduję się Skansen Miniatur. Na terenie jego terenie znajdziemy 35 budowli w skali 1:20. Są to makiety obiektów historycznych i interesujących fragmentów zabudowy miast wielkopolskich. Zobaczymy tu m.in. Pałac w Rogalinie, Bibliotekę Raczyńskich, Kościół św. Wojciecha, Rynek w Pobiedziskach i Rynek w Poznaniu. Do 31 października skansen otwarty jest od 8:00- 19:00 we wszystkie dni powszednie, sobotę, niedzielę i święta. Za bilet normalny należy zapłacić 7 zł, a za ulgowy 6zł.

Jeżeli potrzebują Państwo bardziej aktywnej formy wypoczynku i delikatnego podniesienia adrenaliny, to w tym wypadku fajnie byłoby udać się do Parku Linowego Cascader Park w Kobylnicy (ok. 15km od Poznania). Jest to największy park linowy w Wielkopolsce, zajmuje on powierzchnię ok. 2ha. Na miejscu czekając cztery trasy linowe o różnym stopniu trudności, pole paintballowe i pole piknikowe. Park otwarty jest od 11:00 do 19:00.  Ceny zależne są od wielkości tras, np. trasą małą będziemy mogli pokonać już za 22zł, obejmuje ona sprzęt, porady instruktora i jego opiekę. Dostępny jest też karnet rodziny( rodzice + dziecko, albo rodzic + dwójka dzieci) od 90zł. Warto też przemyśleć zakup biletu OPEN, który oferuje wszystkie trasy i wszystkie atrakcje w cenie 95zł.

Serdecznie polecam wszystkie powyższe formy spędzenia wolnego czasu. Czasami za niewielkie pieniądze, można naprawdę ciekawię zagospodarować dzień, a ponadto czegoś się nauczyć i coś przeżyć. Odwiedźcie wszystkie i dajcie nam znać gdzie było najfajniej!

Autor: Jakub Churski

Źródło zdjęcia: Zaurolandia

mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również
Wakacje - jak dla kogo