Warsztaty z programowania Devoxx4kids – 21.05.

Programowanie dla dzieci

21 maja na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbędą warsztaty z programowania Devoxx4Kids. Zajęcia mają pokazać rodzicom, że czas, jaki dzieci spędzają przed komputerem może być inwestycją na przyszłość, a dzieciom, że programowanie to świetna zabawa.

Misją wydarzenia jest uzmysłowienie rodzicom możliwości wykorzystania nowych technologii w celu kształtowania przyszłej kariery zawodowej ich dzieci. – mówi Anna Gadzinowska, jedna z organizatorek wydarzenia. – Zależy nam na pokazaniu, że dzieci mogą czerpać radość z programowania i podnieść świadomość rodziców, że czas spędzany przed komputerem nie musi być czasem straconym na bezmyślnych grach, a może być inwestycją w przyszłość. Sama niedawno zostałam mamą i mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się programowaniem zainteresować również moją córkę – kontynuuje.

Devoxx4kidsPodczas Devoxx4Kids dzieci mają możliwość kontaktu z programowaniem przez zabawę, a dla ich rodziców prowadzona jest ścieżka wykładów na temat nowoczesnych technologii i ich wpływu na przyszłość dzieci. Przeprowadzane warsztaty wykorzystają zarówno darmowe jak i komercyjne rozwiązania dostępne na polskim rynku, dzięki czemu organizatorzy chcą pokazać, że materiały i narzędzia wspomagające edukację informatyczną są dostępne dla wszystkich.

Tegoroczna edycja w Poznaniu jest przygotowana dla 8 grup dzieci, po dwie 13 osobowe grupy w każdej kategorii wiekowej (grupa 6+, 8+, 10+ 12+) – mówi Wojtek Zieliński z Code Club Polska, współorganizator warsztatów. Każda grupa wiekowa ma przygotowany indywidualny cykl zajęć, przystosowany do potrzeb i umiejętności uczestników. Dzieci będą miały możliwość poznania takich narzędzi jak: Scratch, Blender, czy możliwość zaprogramowania postaci z popularnej gry Minecraft. Dodatkowo będą mogły poznać podstawy robotyki w zabawie z Arduino, skorzystać z Robotów Dash & Dot, czy nauczyć się jak stworzyć własny kalkulator – dodaje.

Devoxx4Kids Polska to bezpłatne i otwarte zajęcia programistyczne dla dzieci, wywodzące się ze światowej inicjatywy Devoxx4Kids, stawiającej sobie za cel pokazanie najmłodszemu pokoleniu, jak w łatwy, aktywny oraz zabawny sposób korzystać z komputera. W Polsce wydarzenia odbywają się od 2014 roku, a w tym roku warsztaty do Poznania zawitają po raz drugi. Do tej pory w polskich edycjach wzięło udział ponad 300 dzieci.

Organizatorem Devoxx4Kids Poznań jest fundacja Coder Dojo, która zajmuje się nauką programowania dzieci w wieku od 8 do 20 lat i wolontariusze, którzy poświęcają swój wolny czas wierząc, że należy inwestować w młodsze pokolenie. Wydarzenie wspierają takie firmy, jak Allegro, Cognifide, Egnyte, Mirantis, PSI czy Newaxis. Partnerami wydarzenia są fundacje Girls Code Fun , Kids Code Fun oraz Wow School.

Informacje o wolnych miejscach, oraz szczegóły dotyczące programu znaleźć można na stronie: http://www.devoxx4kids.pl/miasta/poznan.html

Fot. pixabay.com

Tagi :
mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również