Dzień Bajki i Baśni – 14.05.16

Dzień Bajki i Baśni

PATRONAT | 14 maja o godz. 11:00 tuż przed obchodami Światowych Dni Bajki i w XIII Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek Fundacja Centrum Rozwoju Kultury i Edukacji, Bajkownia.org – Fabryka Bajek oraz Dyrekcja Biblioteki Uniwersyteckiej  zapraszają dzieci na Dzień Bajki i Baśni do Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu.

Dzień Bajki i Baśni – program:

  • przedstawienie Teatru Małeke pt. „Strachy polskie”. Spektakl powstał w technice opartej na tradycyjnym teatrze Kamischibai (teatr kukiełkowy). Przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz ich rodziców
  • wystawa ilustracji do książek dla dzieci Katarzyny Bukiert i Małgorzaty Flis,
  • zwiedzanie zakamarków Biblioteki Uniwersyteckiej i wystawy „Tajemnice początków chrześcijaństwa i państwowości w pracach uczonych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. 1050 rocznica Chrztu Polski”,
  • wystąpienie bajarza Łukasza Bernady, który opowie kilka baśni legend staropolskich  „Od księcia Lecha do świętego Wojciecha”.

Dodatkowe atrakcje

Na młodych widzów czekają liczne atrakcje (konkursy, zabawy) i nagrody rzeczowe. Będzie można wygrać nagrody niespodzianki ufundowane przez wydawnictwo Znak oraz firmę MarkeSense (te przeznaczone są dla rodziców).

Udział w zajęciach jest nieodpłatny. Prosimy jedynie o wcześniejsze zgłoszenie mailowe na adres fundacji [email protected] (ograniczona liczba miejsc) – w tytule prosimy wpisać „Dzień Bajki i Baśni” oraz imię i nazwisko dziecka (potrzebne będzie do wypisania dyplomiku), wiek dziecka i liczbę opiekunów. Regulamin dostępny na www.kulturaiedukacja.pl

Dzień Bajki i Baśni dedykujemy dzieciom od 4 do 8 roku życia, ale chętnie ugościmy młodych wielbicieli bajek w każdym wieku wraz z opiekunami.

Zapraszamy do Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu, ul. Ratajczaka 38/40

mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również