Dzieciaki Odkrywają! – IV Piknik Wcześniaka w Warszawie – 6.09.15

Piknik Wcześniaka w Warszawie

PATRONAT | Już w najbliższą niedzielę 6 września w godzinach 11:00-18:00 odbędzie się w Warszawie na Skwerze Radiowej Rodziny Matysiaków przy ul. Dobrej IV Piknik Wcześniaka na Karowej pod hasłem „Dzieciaki Odkrywają!” 

Organizatorzy – Szpital Kliniczny im. Ks. Anny Mazowieckiej i psychologiczny magazyn dla nowoczesnych rodziców GAGA zapraszają całe rodziny do wspólnej zabawy w zorganizowanych strefach tematycznych, a dzięki licznym atrakcjom najmłodsi poczują się prawdziwymi odkrywcami.

Celem organizatorów Pikniku jest upowszechnienie wiedzy o problemie przedwczesnych narodzin. Wcześniactwo dotyka coraz większej liczby noworodków, wpływa na ich zdolności poznawcze i rozwój psychoruchowy w dalszym życiu.

Chociaż opieka nad wcześniakami w szpitalach jest coraz skuteczniejsza, wciąż nierozwiązaną kwestią jest szybka i dobrze zorganizowana opieka poszpitalna. Rozproszenie poradni specjalistycznych, długie terminy oczekiwania, częsty brak wystarczającej wiedzy i doświadczenia pediatrów pracujących w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej nie sprzyja szybkiemu diagnozowaniu, zapobieganiu chorobom, a także stymulowaniu psychoruchowego rozwoju wcześniaka.

Dzięki wsparciu Szpitala Klinicznego im. Ks. Anny Mazowieckiej dla wszystkich rodziców indywidualne konsultacje z rehabilitantami i logopedami. Rodziców wcześniaków będą mieć okazję do wymiany doświadczeń z ekspertami i konsultantami laktacyjnymi. Na miejscu będą także dostępne stoiska informacyjne organizacji oraz firm, które działają na rzecz świadomego rodzicielstwa i szczęśliwego dzieciństwa. Rodzicom najmłodszych uczestników pikniku zostanie dedykowane miejsce umożliwiające nakarmienie i przewinięcie dziecka.

Strefy i atrakcje dla dzieci:

  • „Odkrywamy zakątki świat
  • „Odkrywamy nowe smaki”
  • „Eksperymentujemy”
  • dla dziecięcych detektywów specjalna Gra Odkrywców

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. n. med. Marek Krawczyk. MamaFit objęła wydarzenie patronatem medialnym.

mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również