Jak przetrwać urlop z dziećmi?

Jak przetrwać urlop z dziećmi

Piaszczysta plaża, lazur wody, szum morza i przyjemny wiaterek, który muska Twoją opaloną skórę. Palmy, zapach świeżych owoców i zimny drink, który właśnie podaje Ci przystojny kelner z egzotycznej wyspy…

Albo inaczej. Jedziesz przed siebie, wiatr rozwiewa Ci włosy, jesteś tylko Ty, las, ptaki… Jeszcze lepiej: trzeci dzień w górach. Właśnie dzisiaj zdobędziesz szczyt, o którym zawsze marzyłaś. Już czujesz radość sukcesu…. Maaaamoooo! On mi zabrał łopatkę!!! Mamooo! Siusiu! Loda! Wiatraczek!

Jak przetrwać wakacje z dziećmi? Dasz radę, pod warunkiem, że nie nastawisz się na wypoczynek. Nastaw się na kontakt z dziećmi. Może razem odkryjecie coś wspaniałego. Nauczycie się siebie nawzajem. Na nowo poznacie, jacy jesteście fajni. Jak Wam razem dobrze. Pomyśl, że kiedy wieczorem, gdy „świat” budzi się do życia, a Ty właśnie, w dresie, bawisz się w wodza Indian i za chwilę padniesz ze zmęczenia razem z dziećmi, to jest ten moment, który Twoje dzieciaki zapamiętają. Schowają do szkatułki ze skarbami, którą noszą w sercu. Te skarby pomogą im później. Dadzą im siłę. A Tobie, kiedy dzieci już wyrosną, a na wakacje pojedziesz odpocząć, zrobi się miło na samą myśl o tych zwariowanych chwilach, kiedy trzeba mieć oczy na około głowy, anielską cierpliwość i dodatkowe doładowanie energetyczne, żeby sprostać niespożytej energii maluchów.

Wspaniałych wakacji!

mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również