Mała Akademia Chopinowska. LATO 4 lipca – 23 sierpnia 2015

Mała Akademia Chopinowska

NAGRODA MamyFit | W czasie wakacji Frycek nigdy nie zapominał o rozwijaniu swoich talentów – grał na fortepianie, komponował, rysował, a nawet tańczył i śpiewał. Okazją, by spędzić letnie miesiące równie kreatywnie, jak młody kompozytor będą zajęcia muzyczno-plastyczne „Mała Akademia Chopinowska. LATO” Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

Mała Akademia Chopinowska. LATO
artystyczne weekendy w plenerze
4 lipca – 23 sierpnia 2015
Soboty  – Skwer im. Bohdana Wodiczki przy Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie
Niedziele – Park w Żelazowej Woli

Przez całe wakacje poznamy dźwięki różnych zakątków Europy. Jakiej muzyki słuchano wtedy w Czechach czy Norwegii? Jak wyglądało życie w ówczesnej Rosji czy Hiszpanii? Odpowiedzi szukać będziemy w każdą sobotę od 4 lipca na Skwerze im. Bohdana Wodziczki w Warszawie! O kulturze ludowej Mazowsze czasów młodego Chopina opowiemy natomiast w każdą niedzielę od 5 lipca w Parku w Żelazowej Woli.

Interdyscyplinarne zajęcia pobudzą kreatywność i rozwiną zainteresowania małych chopinologów. Każde ze spotkań ma inspirować do samodzielnych poszukiwań, twórczego pogłębiania wiedzy i doskonalenia różnych umiejętności. Podczas „Małej Akademii Chopinowskiej. LATO” muzyka klasyczna i  ludowa będą przeplatać się ze sztukami wizualnymi, zarówno tradycyjnymi, jak i nowszymi, oraz tańcem i słowem.  Dzieci poznają instrumenty muzyczne –  ich brzmienie,  budowę, spróbują też same zagrać na skrzypcach, perkusji, klarnecie czy fortepianie…

Zajęcia z cyklu „Mała Akademia Chopinowska. LATO” rozpoczynają się o godz. 13.00 w każdą wakacyjną sobotę na Skwerze im. Bohdana Wodiczki przy Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, a w niedziele w Parku w Żelazowej Woli.

Mała Akademia Chopinowska. Lato:

Skwer im. Bohdana Wodziczki przy Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie
4.07 – Poznajcie orkiestrę!
11.07 – Potężna Gromadka
18.07 – Skąd pochodzi Rusałka?
25.07 – Ole! Iberyjskie rytmy
1.08 – Finezja
8.08 – Fiordy
15.08 – Wolność
22.08 – Chcę być artystą!

Park w Żelazowej Woli
5.07 – Idziemy na targ!
12.07 – Sianokosy
19.07 – O zbożu
26.07 – Kwiaty
2.08 – Wycinanki
9.08 – Ptaki
16.08 – Wieńce dożynkowe
23.08 – Chleb

W przypadku niesprzyjającej pogody zajęcia zostaną przeniesione do Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie oraz do Pawilonu Preludium w Żelazowej Woli.

Wstęp wolny!

Publikacja artykułu jest nagrodą w plebiscycie Statuetka Warszawskiej Rodzinki, objętego patronatem Mamafit.pl

mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również