Trampoliny fitness JUMPit, czyli trening dla każdego!

Trampoliny Jump it, Jakub Kopycki ©

WSPÓŁPRACA | Na trampolinach fitness skacze cała Polska! Bicie rekordu Guinnessa udowodniło jak ważny jest trening JUMPit i dlaczego jest tak popularny.

Zajęcia na trampolinach fitness JUMPit cieszą się popularnością w całej Polsce. Dzięki nim spala się aż do 1000 kalorii w ciągu godziny skoków, stymuluje trawienie, zwiększa wydolność organizmu, pozbywa toksyn z organizmu i wzmacnia mięśnie, a do tego odciąża stawy. Nic dziwnego, że na treningi uczęszczają kobiety, mężczyźni i, bardzo chętnie – także dzieci! Dzięki nowym programom JUMPit Kids i JUMPit Advanced w zajęciach mogą uczestniczyć dzieciaki w różnym wieku.  Na zajęcia można przyjść m.in. do klubów sieci Calypso czy Fit Fabric.

O samym treningu na trampolinach fitness pisałam po moich pierwszych doświadczeniach w skakaniu, tekst tutaj: Trening na trampolinie – nowa moda czy coś więcej? Szczerze mówiąc, brakuje mi tej euforii i lekkości i chętnie bym się skusiła na więcej.

Nowe szkolenia JUMPit Kids i JUMPit Advanced

Nowością dla Instruktorów są rozszerzające szkolenia JUMPit Kids i JUMPit Advanced. Pierwsze z nich przygotowuje uczestników do poprowadzenia bezpiecznych i przemyślanych zajęć na trampolinach fitness z dziećmi (w różnym wieku). Jest to specjalnie przygotowany program z myślą o najmłodszych uczestnikach i przyznam się, coraz częściej chodzi mi taki kurs po głowie. 🙂 Drugi kurs pokazuje nowe kroki, inspiracje, a także różne możliwości prowadzenia treningów. Dodatkowo program Advanced pomaga w urozmaiceniu lekcji z różnymi grupami (średniozaawansowanymi, zaawansowanymi i łączonymi). Szkolenia prowadzą wykwalifikowani Master Trenerzy przy wsparciu fizjoterapeuty. Kursy JUMPit Kids i JUMPit Advanced, objęte są patronatem akademii IFAA Poland, która funkcjonuje na rynku sportowym od ponad 30 lat.

Oba szkolenia trwają po 5 godzin. Jest to część teoretyczna i praktyczna. Zgłosić się mogą osoby, które odbyły podstawowy kurs z treningu na trampolinach.

Trampoliny fitness JUMPit – bicie Rekordu Guinessa

W maju odbyła się próba pobicia rekordu Guinnessa w skokach na trampolinach fitness JUMPit. Wydarzenie odbyło się podczas największych targów sportowych GO Active Show. Dla chętnych czekało aż 500 trampolin fitness! W celu wpisania się do historycznej księgi Guinnessa, należało przez 5 minut skakać. Trening poprowadzili Master Trenerzy i Instruktorzy JUMPit. Ilość uczestników i ich energia pokazała, że trampoliny są ważnym elementem w ich codziennych treningach i że trudno byłoby wyobrazić sobie uprawianie fitnessu bez trampolin.

Zobaczcie film z bicia rekordu Guinnessa w skokach na trampolinach:

Powiem tak – żałuję że mnie nie było! Zazdroszczę 🙂 I bardzo tęsknię do sali… Ehh… Czas wrócić 🙂 Nie ma rady! 🙂

A Ty skaczesz?

 

Fot: Jakub Kopycki©

Tagi : ,
mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również
Wakacje - jak dla kogo