Twoje dziecko rozpiera energia? Kup łyżworolki dla dzieci

Łyżworolki

Aby zachęcić dziecko do aktywności fizycznej dobrze jest pokazać mu różne dyscypliny sportowe. Jazda na rolkach to jedna z ciekawszych opcji dla energicznych maluchów. Pozwala rozwijać mięśnie, koordynację ruchową i ćwiczyć refleks. Zalet skatingu jest więcej, zobacz dlaczego warto zachęcić do niego swoje dziecko.

Łyżworolki dla dzieci od wielu lat towarzyszą najmłodszym podczas zabaw na podwórkach i miejskich skwerach. Obecnie coraz częściej stają się także rozrywką rodzinną, angażując w równym stopniu dzieci, jak i dorosłych. Co sprawia, że są tak popularne? To proste – jeżdżąc na rolkach nie sposób się nudzić. Aktywność na świeżym powietrzu ma tę zaletę, że daje wiele możliwości w zakresie planowania tras lub wyboru obiektów sportowych. A te powstają obecnie niemal we wszystkich ośrodkach miejskich. Skateparki, rampy, place z alejkami – zanim wyruszycie na ich podbój sprawdźcie, dlaczego warto angażować się w rolkarstwo i jak dobrać odpowiednie łyżworolki dla najmłodszych członków rodziny.

Dlaczego warto wybrać łyżworolki dla dzieci?

Łyżworolki dziecięce

Łyżworolki dla dzieci obok roweru czy hulajnogi są podstawowym ekwipunkiem małego sportowca. Jazda na nich należy do przyjemnych, a sama nauka nie wymaga dużo czasu. Maluchy zdecydowanie szybciej i odważniej niż dorośli nabywają nowe umiejętności i ochoczo wcielają je w życie. Po upadkach szybko się podnoszą, aby jechać dalej, szybciej i lepiej.

Jakie zalety mają łyżworolki dla dzieci?

 • wpływają na rozwój równowagi i koordynacji ruchowej,
 • trenują refleks,
 • pozwalają rozwijać umiejętność przewidywania,
 • uczą koncentracji,
 • budują kondycję, poprawiają wydolność,
 • pomagają organizmowi dotlenić się, a tym samym produkować więcej endorfin,
 • pozwalają dzieciom w mądry i bezpieczny sposób wyładować nadmiar drzemiącej w nich energii.

Lista zalet jest zapewne dłuższa. Na pewno należy do niej dopisać fakt, że jazda na rolkach zbliża rodziców i dzieci, którzy zamiast spędzać czas w centrach handlowych czy przed telewizorem, wspólnie trenują, bawią się i odkrywają świat. Zarażone pasją dziecko, ma szansę osiągnąć w przyszłości sukces zawodowy na każdym polu.

Na to zwróć uwagę, kupując łyżworolki dla dzieci

Jeżeli zdecydowałeś się kupić łyżworolki dla dzieci w sklepie sportowym Asport.pl, czas wybrać te najlepsze. Na rynku jest mnóstwo producentów, którzy oferują sprzęt sportowy dla dzieci. Wybieraj takich, którzy obok designu skupiają się na technologiach i bezpieczeństwie. To ważniejsze niż kolor buta czy rodzaj sznurówki.

Kupującym łyżworolki dla dzieci doradzamy wybór modeli:

 • z usztywnianym linerem,
 • sznurowanych,
 • z aluminiowymi, wytrzymałymi płozami,
 • z kółkami poliuretanowymi o optymalnej twardości,
 • z opcją regulacji rozmiaru.

Łyżworolki dla dzieci, jak sama nazwa wskazuje, możesz zakupić także w opcji całorocznej. Zamiana kółek na dołączone do zestawu płozy w kilka minut przekształci rolki w łyżwy. To niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, które umożliwi Wam doskonałą zabawę latem oraz zimą, a maluchowi pozwoli poznać różne dyscypliny sportowe.

Artykuł powstał przy współpracy z Asport.pl

Tagi : ,
mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również