MamaFit.pl organizuje spacery fitness dla Mam

Spacer Fitness, fot. G. Krykwiński

Kto po zimie nie ma dodatkowych kilogramów, ten jest szczęściarzem. Większość osób, które prowadzą siedzący tryb życia, z niezadowoleniem stwierdza, że po kilku zimowych miesiącach przybyło tu i ówdzie. Marzec to miesiąc największego zainteresowania ofertą klubów fitness, zwiększa się też zapotrzebowanie na wsparcie dietetyków czy specjalistów od masażu odchudzającego. Nikogo to nie dziwi – za kilka miesięcy wakacje, warto więc zadbać o figurę, by ze spokojnym sumieniem pokazać się na plaży. A co ma powiedzieć mama, która właśnie urodziła dziecko?

Mama bez wsparcia?

– W szczególnej sytuacji są młode mamy, które każdą chwilę spędzają z nowonarodzonym maluchem i trudno im się wyrwać na zajęcia aerobiku. – Mówi Hanna Laszczyk, instruktor fitness, autorka projektu MamaFit.pl. – Często są tak zmęczone, że myślą tylko o drzemce. Jednak niektóre chętnie zainwestowałyby w siebie w wygodny sposób i stąd pomysł na zorganizowanie zajęć w plenerze, podczas spaceru z dzieckiem. Mamy są często zdeterminowane w powrocie do figury sprzed ciąży, często się im to udaje w ciągu kilku miesięcy od urodzenia dziecka. Takie ćwiczenia jednak to nie tylko spełnienie marzeń związanych w dopięciem się w pasie w ulubionych spodniach – dodaje Laszczyk.

Spacer fitness – co to takiego?

Czym więc są ćwiczenia dla mam w plenerze? Oprócz wspólnego ćwiczenia, co jest dodatkową motywacją dla mam, jest to świetna okazja do wymiany doświadczeń, porozmawiania o trudach dnia codziennego, o kłopotach z pielęgnacją maleństwa, o zdrowiu i samopoczuciu.  – Młode mamy świetnie sobie radzą, ale w tym wyjątkowym okresie potrzebują szczególnego wsparcia. Takie cykliczne spotkania zapewniają im to. Nawiązują się przyjaźnie, mamy są naprawdę aktywną społecznie grupą. – mówi autorka projektu MamaFit.pl. –  Dodatkowo, mają pewność, że ćwiczą pod okiem doświadczonego instruktora, który czuwa nad prawidłowo wykonanymi ćwiczeniami. Mają świadomość, że dbają o swoje zdrowie. Mają też więcej energii, plecy już tak nie bolą – uzupełnia.

Jak się zgłosić?

Zainteresowane ćwiczeniami w plenerze mamy zgłaszają chęć ćwiczeń w plenerze mailem ([email protected]) lub kontaktują się bezpośrednio z autorką projektu (kontakt 607 926 714). Kiedy pozwala pogoda, ćwiczą w ustalonym miejscu, np. na polanie przy Malcie, przy ul. Baraniaka,  na Cytadeli albo w Parku Sołackim czy Wilsona. – Wszystko zależy od tego, w którym rejonie miasta jest najwięcej mam. Wtedy zbieramy się w miejscu, do którego najłatwiej się dostać mamie z wózkiem. – informuje Hanna Laszczyk.

Gdy pada deszcz

W razie niepogody przekładamy nasze spotkania. Możemy się też zorganizować w osiedlowym domu kultury czy nawet w domu, na zajęcia indywidualne lub w kameralnych grupkach. Tak naprawdę projekt MamaFit.pl jest w fazie pilotażowej – oceniamy swoje możliwości i wybieramy najlepsze rozwiązania.  To pierwsza nasza wiosna i wiele zależy od samych mam, jak podejdą do tej inicjatywy.

Koszty

W zależności od liczebności grupy, cena za godzinę zajęć plenerowych kształtuje się na poziomie  5 – 15 zł. Istotne jest też to, czy są to zajęcia w plenerze czy wymagane jest konkretne miejsce, za którego wynajem trzeba zapłacić. W przypadku zajęć indywidualnych godzina ćwiczeń wynosi 40 – 60 zł, w zależności od dojazdu. – Warto zebrać się w kilkuosobową grupę i podzielić koszty – mówi pomysłodawczyni projektu MamaFit.pl.

Zrobić coś dla siebie – luksus zapracowanej mamy

Ćwiczenia dla mam są coraz bardziej popularne. Biorąc pod uwagę baby boom, który w ostatnich latach utrzymuje się w Polsce, oferta klubów fitness o zajęcia dla przyszłych mam, młodych mam i mam z małymi dziećmi będzie się rozszerzać. – Warto jednak pamiętać o tym, że to nie tylko sposób na biznes, ale przede wszystkich odpowiedzialne zadanie.  – mówi Laszczyk – Sama jestem mamą i wiem, ile wysiłku trzeba włożyć w organizację dnia codziennego. Zdaję sobie również sprawę, że nie każda młoda mama może sobie pozwolić na indywidualny trening we własnym domu. Alternatywą mogą być właśnie fitnessowe spacery, na których mamy pod okiem instruktora łączą spacer, wzmacniają swoje ciało i mają świadomość, że robią coś dla siebie – co dla wszystkich bardzo zajętych mam jest niezwykle ważne.

Kontakt:

Hanna Laszczyk
autorka projektu MamaFit.pl
T: 607 926 174
E: [email protected]

mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również