Jak wybrać szkołę pływania dla dziecka?

Jak wybrać szkołę pływania dla dziecka

NAGRODA | Pływanie to nie tylko jedna z najprzyjemniejszych umiejętności, jakie może nabyć dziecko, ale i prosta droga do zdrowego rozwoju organizmu. Na co warto więc zwrócić uwagę przy wyborze zajęć dla malucha? Mówi Norbert Lewandowski, prezes Szkoły Pływania Fregata Swimming.

Wybierając zajęcia dla dziecka zacznijmy od sprawdzenia z kim mamy (i z kim nasze dziecko będzie miało) do czynienia. Warto zatem dowiedzieć się jak długo funkcjonuje dana szkoła pływania, jakie ma osiągnięcia, jakimi referencjami może się poszczycić, jakie opinie wystawiają jej klienci.

Bezwzględnie liczy się również miejsce, w którym prowadzone są lekcje pływania. Wybierajmy baseny w dobrym stanie technicznym, wygodne i gwarantujące dobry dojazd. Nauka pływania ma być przyjemnością – nie powinna więc kojarzyć się z odrapanymi ścianami w szatni, zimną wodą pod prysznicem, czy tkwieniem w korkach w drodze na basen.

Jednym z podstawowych warunków, które powodują, że zajęcia dla dzieci przyniosą efekty, jest nowoczesny program szkolenia obejmujący kilka stopni zaawansowania. Poprzez stopniowe zgłębianie technik pływackich, uczestnik kursu, niezależnie od wieku i wyjściowego poziomu umiejętności, ma dużą szansę nauczyć się swobodnego pływania wszystkimi stylami.

Należy również zwrócić uwagę jak prowadzone są lekcje – czy i jak instruktorzy stawiają przed dziećmi określone zadania, czy stosują zabawową formę zajęć, co jest niezwykle istotne w przypadku zajęć dla najmłodszych pływaków).

Bardzo ważne jest też angażowanie dzieci do aktywności poza zajęciami. W dobrej szkole pływania instruktorzy inspirują uczniów do udziału w zawodach pływackich, wyjazdach rekreacyjnych, konkursach, turniejach piłki wodnej, czy wspólnych zabawach z rodzicami na basenie.

Nie sposób pominąć kwestii bezpieczeństwa podczas zajęć. Instruktorzy nie mogą się ograniczać do „pilnowania” dzieci. Niezwykle istotne są instrukcje, które wielokrotnie przekazują i powtarzają zarówno dzieciom jak i rodzicom – jak i gdzie stać na zajęciach, jak wchodzić do wody i z niej wychodzić, jak wsuwać maluszka z brzegu basenu itp. Wiedząc na co trzeba zwrócić uwagę, zwiększa się bezpieczeństwo dzieci i rodziców ogranicza się ryzyko jakiegokolwiek wypadku.

Publikacja artykułu jest nagrodą od MamaFit za pierwsze miejsce w Plebiscycie Statuetka Poznańskiej Rodzinki Prudential 2015.

mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również