Dwa ćwiczenia, które odmienią Twój punkt siedzenia

Podobno punkt widzenia zależy od punktu siedzenia 😉 Za to Twój „punkt siedzenia” zależy od Ciebie! 🙂 Dwa proste ćwiczenia na zgrabne nogi, pośladki i biodra – squat z unoszeniem nogi do boku. Te ćwiczenia przy dobrym wykonaniu kształtują nie tylko ładne pośladki, ale też wzmacniają całe ciało, dotleniają, nadają sprężystości. 

O czym trzeba pamiętać wykonując squat z unoszeniem nogi do boku?

1. Przede wszystkim dbamy o stawy kolanowe, upewniamy się więc, że kolano i kostka są w jednej linii, kolano nie wychodzi poza kostkę (w sytuacji kiedy za bardzo wysuwamy kolano do przodu, zbyt mocno obciążamy staw kolanowy).

2. Stajemy w lekkim rozkroku na szerokość bioder

3. Nie skręcamy kolan do wewnątrz ani na zewnątrz

4. Napinamy mięśnie pośladkowe

5. Trzymamy proste plecy, brzuch napięty

Ile razy ćwiczyć, aby uzyskać fantastyczne rezultaty?

Na początku wykonujemy 3 serie po 10. 10 razy squat (czy inaczej „przysiad”), dołączamy na przemian prawą i lewą nogę, w sumie 30 powtórzeń. Jeśli masz ochotę, możesz powtórzyć serię. Możesz wykonać to ćwiczenie 2 – 3 razy w tygodniu, ale zdecydowanie najlepsza jest różnorodność i taki dobór ćwiczeń, aby angażować całe ciało. Dobrze dobrany zestaw ćwiczeń 2 – 3 razy w tygodniu przyniesie pierwsze efekty już w ciągu kilku tygodni.

Pamiętaj zdrowym odżywianiu, które jest podstawą na drodze do silnego, ładnego ciała, a także o rozgrzewce i rozciąganiu!

P.S. Przepraszam za wiatr na nagraniu. Po początkowych instrukcjach wyłącz dźwięk i skup się na sobie 😉

Masz w planie aktywność? Lubisz niespodzianki? Zapisz się do newslettera – niczego nie przegapisz i zyskasz specjalne materiały tylko dla subskrybentów 🙂

mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również