Kierunek rozwój. MamaFit.pl w nowej odsłonie.

Spacer Fitness w Parku Sołackim, fot. G. Krykwiński

Kierunek rozwój. To jedyna słuszna droga, w którą głęboko wierzę. Wszystko co naturalne się rozwija. Kiełkuje, rozkwita, dojrzewa, wydaje owoce. Lubię obserwować naturę. Jest taka niezależna. Taka samowystarczalna. I taka nieobliczalna. Nie potrzebuje człowieka, któremu wydaje się, że jest królem świata. Nie jest. Człowiek jest tylko jej częścią, na ogół niestety, tę gorszą.

Niedługo minie 5 lat odkąd zaczęłam realizować Projekt MamaFit.pl – początkowo jako społecznościowy portal dla świeżo upieczonych mam, które chcą się rozwijać razem z dziećmi. Wiosną 2011 uruchomiłam akcję Spacery Fitness, czyli ćwiczenia na świeżym powietrzu dla mam z dziećmi. Zajęcia osobiście prowadziłam co tydzień, co dawało mi ogromnie dużo radości. Wspaniała to była przygoda, choć zaczęła się nieśmiało, skromnie, to miała szansę pięknie się rozwinąć. Z tego jestem dumna.

Mamafit łączyła moje doświadczenia trenerki fitness z potrzebą zrobienia czegoś dla mam takich jak ja. Mała miała wtedy dwa lata, stale chorowała, Duży 7, zaczynał właśnie przygodę ze szkołą. A ja uczyłam się czegoś całkiem nowego – prowadzenia własnej firmy, bycia bardziej samodzielną mamą niż etatowym pracownikiem z dzieckiem, które ciągle wymaga opieki ze względu na stan zdrowia. Jednocześnie szukałam pracy, która pozwoli wszystko pogodzić. Rozwój był dla mnie zawsze bardzo ważny, a niezależność finansowa równie istotna. Cały pakiet, który chciałam osiągnąć okazał się trochę trudny. Chciałam mieć wszystko naraz: elastyczną pracę, zdrowe fajne dzieci, czas dla siebie i coś swojego lub coś nie swojego, co pozwoli mi wykorzystać swój potencjał i przyniesie też korzyści finansowe. Rzeczywistość była dość oporna. A ja na tyle uparta, że sama sobie ją stworzyłam. Łatwo nie było, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo. MamaFit to jedna z części mnie. Drugą jest ZAMKOVA Studio Rozwoju – cudowne i przyjazne miejsce, w którym można się rozwijać. Trzecia część (to MarkeSense.Com) współpracuje z firmami, by wspólnie tworzyć silne marki i usprawniać komunikację.

Minęło 5 lat. Mam fajne, zdrowe, mądre, samodzielne dzieciaki. Mam poczucie spełnienia. Mam świadomość, że wybrałam dobrą drogę, że przez te 5 lat udało mi się rozwinąć zawodowo (bardziej niż w jakimkolwiek innym okresie w sumie już 20 letniej kariery zawodowej) i osobiście, poznać samą siebie bardziej, niż kiedykolwiek i znaleźć sposób na połączenie rozwoju zawodowego, rozwoju osobistego z życiem prywatnym i własnymi potrzebami.

Projekt MamaFit.pl w jego pierwotnym kształcie też już swoje zrealizował – warsztaty były odskocznią i inspiracją, ćwiczenia radością i energią. Realnie działaliśmy w Poznaniu. Wirtualnie – dokąd sięgał zasięg internetu 🙂 No ale dosyć.

______________________________________________________________

5 fajnych lat. Jakie będą kolejne?

Nowa MamaFit to już niekoniecznie młoda mama zamknięta w czterech ścianach. Nowa MamaFit to już całkiem dojrzała kobieta, w której życiu nie tylko trening jest najważniejszy. Trening to tylko mały fragment całego życia. Życia aktywnego, z którego można czerpać garściami, być w zgodzie ze sobą, żyć po swojemu, ze smakiem, z ochotą na więcej.

Nowa MamaFit to blog o aktywnym życiu w zgodzie ze sobą. Dojrzałam 🙂

Fot. Spacer Fitness w Parku Sołackim w Poznaniu, fot. Grzegorz Krykwiński

mamafit

Hania, nadaktywna mama dwójki, fitnesska, humanistka. Na blogu piszę o zdrowiu, aktywności, rozwoju, relacjach i o tym, jak łapać życie garściami, cieszyć się dziećmi i jednocześnie rozwijać pasje. Tak, można :) Rozgość się :)

Przeczytaj również